Sanatçı Yasemin Kumral'dan flaş haber

1975 yılında yayınladığı “Bim Bam Bom” şarkısıyla tanınan 70'li yılların ünlü sanatçılarından Yasemin Kumral, uzun yıllardır gözlerden uzak bir yaşam sürdürüyordu.

Yasemin Kumral, yıllar sonra yepyeni şarkısıyla müzik severlere sürpriz yaptı.

Bugün yayımlanan çalışma “Bazen” tüm dijital platform ve radyolarda yerini aldı.

Sözü ve bestesi sevilen sanatçıya ait “Bazen”in, düzenleme ve kaydı ise başarılı aranjör Erhan Bayrak imzalı. Mix & masteringi Emre Kıral, gitarları Selahattin Güzelel tarafından yapılan çalışmanın vokallerinde Hasan Çiçek, Bahar Koçak ve Aylin Alaz Bayrak, yer alıyor.

Kendisine ait bestelerle müzik kariyerine başlayan Yasemin Kumral, 14 yaşındayken bestelediği “Yağmuru Durdurabilir misin?” ile dikkat çekti. 1974 yılında yorumladığı “Girne’den Yol Bağladık Anadolu’ya” adlı eseri ile 25 yıl boyunca Kuzey Kıbrıs Bayrak Radyo, Televizyonunun istiklal marşımızla birlikte yayınlandı ve açılış kapanış marşı oldu.

Yasemin Kumral’a yüksek başarısından dolayı altın madalya ödülü verildi.

1975 yılında ise Türk Pop Müzik tarihinin unutulmaz eserlerinden olan ve günümüzde de yerini koruyan “Bim Bam Bom”u yayınladı ve altın plak kazandı.

Sayısız konserler veren ve plakları yayınlanan Yasemin Kumral’ın yeni şarkısı “Bazen” hareketli ritmik ve sözleriyle kısa sürede listelere girmeye aday.