Serdar Ortaç: "Türkiye bizden çocuk bekliyor"

Yıllar geçti, onun hayatı gündemden bir gün bile düşmedi. Her şarkısı dillere pelesenk oldu, nice düğünler, aşk teklifleri onun sözleriyle renklendi. Sonunda o da aşkı buldu.

995 okunma
Posta'dan Nazenin Tokuşoğlu'nun röportajı...

BOŞANMA İDDİALARINA ÖPÜŞEREK CEVAP VERDİLER


■ Yıllar önce, “Aşkı bir bulayım, her şeyim gitsin razıyım” demiştiniz. Çok etkilenmiştim okurken. Adam ünlü, zengin, istediği kadınla takılır ama aşk diyor işte. Çağırdınız ve geldi mi?

Serdar: Bir şeyi çok istersen oluyor. Hayatta en çok inandığım şey. O cümleden hemen sonra hanımla tanıştım. Başka da bir şey istemem.

Chloe: Bense kadere inanırım. Bir şey olması gerekiyorsa olur. Dünyanın en kararsız kadınıyım, bir çorap seçmem bile 15 dakika sürer ama Serdar hayatımda verdiğim en doğru karardı. S: Çorap olayı doğru, genelde beklerim. Ama onu beklerken bile mutlu oluyorum.

■ Kim daha fazla şeyden vazgeçti?

S: Ben çok şeyden vazgeçmedim. “Popçular evlenince hayran kaybeder” derler, ben aşkımı buldum diye bırakmaz beni gerçek hayran. Chloe anneyi, babayı, kardeşleri bıraktı. Erkek kardeşinin büyümesini göremedi. Sık sık İrlanda’ya gidiyoruz ama fedakârlığının farkındayım.

C: Serdar’ı o kadar çok seviyorlar ki, “Chloe’nin kocası değil, bizim oğlumuz” diyorlar.

'BENİM EVİM BURASI'

■ Son zamanlarda yaşanan olaylardan dolayı korkuyorlar mı? “Burada yaşamasak” dediğiniz mi hiç?

C: Olaylar için çok üzülüyorum ama bir an bile buradan ayrılmayı düşünmedim.

■ Sevdiğiniz Türkiye mi, Serdar’ın olduğu yer mi?

C: Çok zor bir soru çünkü burada kalma sebebim Serdar ama burası benim ülkem. İrlanda’ya gittiğim zaman dönüşte “Eve dönüyorum” diyorum. Ev olarak burayı seçtim.

S: Sevmese, İrlanda olmasa bile “Başka yere gidelim” derdi. Terör olayları fikrini değiştirmedi.

■ Coco diyor Serdar bey size… Başka kimler böyle çağırıyor?

S: Aslında altı ismi var, saysana aşkım.

C: Chloe, Louis, Noreen, Christine, Griffin ve Lachlan. Hıristiyanlıkta dini isimler konuyor. Ama ismim Chloe.

SERDAR: "ANNEMİN AYNISINI BULMUŞUM"

■ Her çocuk, özellikle de erkek annesine tapar ama sizde biraz daha fazla herhalde.


S: Çok önemlidir annem benim için.Çok pimpirikli ve detaycıydı. Paylaşmaya çok önem verirdi. Bir gün babam çikolata getirmişti. Ben heyecanla açıp başladım yemeye. Üçe bölmedim diye çok kızmıştı. Bunu hiç unutmadım. Belki bu yüzden paraya hiç önem vermedim çünkü öyle yetiştim. Vur enseme al ekmeğimi. Annem nadir sinirlenirdi. Şimdi bakıyorum tıpatıp annemin aynısını bulmuşum. Annemin İrlandalısı! Gençliğini de andırıyor.

C: Boşuna erkekler annelerinin aynısı kadınlara aşık olurlar dememişler.

■ Aşkın ömrü üç yıl derler.

S: Beşinci yılımız ve hâlâ deli gibi aşığım. Onu bilmiyorum. Uyandığımda evde olmazsa huzursuz kalkıyorum. Erkek milleti “Bir iş toplantısına gideyim de evden uzaklaşayım” der. Ben ilk uçakla konserden dönerim. Kumarı da onun sayesinde bıraktım.

CHLOE: "HAYATI YAŞAMAK İSTİYORUM"

■ Ve ülke meselesi haline gelen soru: Çocuk!


C: Bütün Türkiye bunu istiyor sanırım ama zamanı gelmedi. Evlenmek hemen çocuk sahibi olmak demek değildir. Ben hayatı biraz daha yaşamak istiyorum. Çocuk her şeyi değiştirir. Romantizm sona erer.

■ İsim ne olur?

S: Göbek adı Türk olur, başı İrlanda soyadı da Ortaç.

■ Serdar Bey için hep “sinirli, çabuk parlar” derler ama şimdi dünya şekeri. Sizin eseriniz mi bu?

C: Buna sen cevap ver.

S: Chloe bana öfke kontrolünü öğretti. Sabah sinirli kalktığımda nefes almayı öğretti. O kolay kolay sinirlenmez. Kızdığı birkaç şey vardı, onları da yapmıyorum.

■ Kaynana-gelin sendromu yaşadınız mı?

C: Çok şanslıyım, hiçbir zaman kaynanalık yapmadı, hatta ikinci annem oldu. Biraz uzakta oturuyor ama sürekli telefonlaşıyoruz. Keşke daha sık görsem.

YALAN HABERLERE TAKILMIYORUZ

■ Aralık ayında “Boşanıyorlar” haberleri çıktı…


C: Haber nereden çıktı bilmiyorum ama biz ilk gördüğümüzde Miami’de başbaşa yemek yiyorduk ve gülmeye başladık. Sonra Serdar biraz üzüldü ve hemen bir video paylaştı, sabah programına katıldı.

■ “Amaaan çıkarsa çıksın” denmiyor değil mi?

C: Herkese tek tek açıklama yapmak istemiyorum. Çok haber çıkıyor. Takmıyoruz ama “Niye” diyorum!

S: O benim 25 yıl öncemi yaşıyor.

■ MS hastalığınızla ilgili paylaşımınıza Chloe kızdı...

C: Özel hayatla ilgili paylaşımlardan hoşlanmıyorum. Tamam, arada koy ama her şeyi değil. S: Mesela Instagram’da günde bir fotoğraf hakkım var.

■ Bu arada MS hastalığınızla ilgili kontroller nasıl gidiyor?

S: MS’le ilgili de gerileme var. Sağlıklı yaşam, pozitif bakış açısı ve Chloe’nin annesi…

C: Annem kanser tedavi merkezinden MS departmanına geçti. Enstitünün İrlanda başkanı oldu. Yeni çıkan tedavi yöntemlerini hemen bana söylüyor.

■ İnanılmaz bir şans bu!

S: Değil mi, gel de kadere inanma. Bu arada Acıbadem Hastanesi’ne ve Aksel Siva’ya da çok teşekkür ederim. Bu işin bonusu oldu.

SERDAR: "ARKAMDAN DUA ETSİN YETER"

■ Çok tatlısınız ama hayatın gerçekleri var. Aranızdaki 22 yaş günün birinde Chloe’nin yalnız kalmasına neden olacak.

S: E o da yaşlanacak. Ben 65 olunca o 45.

■ Siz gidince ne olacak?

S: Güzel soru, buyrun Chloe hanım…

C: Kaç yaşında olduğuma bağlı. 75 yaşındaysam dünya turuna çıkarım, yakında öleceğim diye. Ama çocuklarım neredeyse orada olurum herhalde. Büyük ihtimalle de burada, Türkiye’de.

S: Bence de gitmez bir yere, çocuklarla takılır. Benim hayalim ölene kadar ona harika bir hayat yaşatmak. Ölünce de arkamdan dua etsin, iki üç Ortaç olursa, onlarla güzel vakit geçirsin.
Konular Röportaj