THY pilotuna Corona virüs teşhisi!

THY’de bir kaptan pilota Corona virüs teşhisi kondu. Pilotun THY’den bir arkadaşı tarafından hastanaye götürüldüğü, hastaneye gitmeden önce 10 gün içinde toplamda 134 uçuş ekibi personeline doğrudan ya da dolaylı olarak teması olduğu yönünde bilgi alındı.

1066 okunma

Türk Hava Yolları’nda görevli bir kaptan pilot Corona virüs teşhisiyle karantinaya alındığı öğrenildi. TELE 1'de yer alan haberde AirportHaber’in edindiği bilgiye göre; Türk Hava Yolları’nda görev yapan kaptan pilot Corona virüs teşhisiyle tedavi altına alındı. Kaptan pilotun THY görev yapan başka bir arkadaşı tarafından hastanaye götürdüğü öğrenildi.

Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde yattığı öğrenilen pilotun durumu hakkında bilgi edinilemedi.

Konuya ilişkin bir başka bilgi ise; Kaptan pilotun hastaneye başvurmadan önce 10 gün içinde 3 uçuşta görev yaptığı ve toplamda 134 uçuş ekibi personeline doğrudan ya da dolaylı olarak teması olduğu yönünde.

Öte yandan THY yönetimi tarafından pilotun beraber uçtuğu ekip arkadaşlarına bir bilgi maili gönderildi. Gönderilen e-posta’da özetle; ’14 gün evde çıkmayın, belirti gösterirseniz hastaneye gidin’ denildi.