Sağlık Haberleri


Antibiyotiğe dirençli tifo bütün dünyaya hızla yayılıyor
Antibiyotiğe dirençli tifo bütün dünyaya hızla yayılıyor Bilim insanları antibiyotiğe direnç gösteren ve her yıl 100 binden fazla insanın ölümüne sebep olan bir virüsün hızla yayıldığını ortaya çıkardı.
İyot takviyesi sağlığınızı bozabilir
İyot takviyesi sağlığınızı bozabilir Pandemiyle birlikte iyot damlaları ve tabletlerinin sıkça kullanılmaya başladığına dikkat çeken Keskin, “Bu destekler bağışıklığa faydalı olduğu düşüncesiyle alınıyor. Ancak hipotroidi ve hipertiroidi gibi sorunlara yol açabiliyor” dedi.
Müjdat Gezen Corona virüse yakalandı
Müjdat Gezen Corona virüse yakalandı Usta tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, koronaya yakalandı.
Akşamdan kalmalık 34 yaşında başlıyor
Akşamdan kalmalık 34 yaşında başlıyor 2.000 kişi üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, insanlar 38 yaşındayken dışarı çıkmak için "çok yaşlı" hissederken, akşamdan kalma durumu da 34 yaşında başlıyor.
Lenfomayla mücadele eden Boğaç Aksoy'dan son dakika haberi
Lenfomayla mücadele eden Boğaç Aksoy'dan son dakika haberi Geçtiğimiz yıl mart ayında lenfoma teşhisi konulan ve 8 aylık mücadelesinin ardından 6 ay önce kanseri yendiğini açıklayan Boğaç Aksoy'dan son dakika haberi...
Kansızlığa iyi gelen besinler
Kansızlığa iyi gelen besinler Genellikle kadınlarda görülen kansızlığın ciddiye alınması gerektiğine dikkat çeken Osman Erk, demir kaynağı gıdaların listesini verdi.
Uğur Şahin’den korkutan Corona uyarısı
Uğur Şahin’den korkutan Corona uyarısı Corona virüs salgınına karşı Comirnaty isimli aşıyı geliştiren BioNTech'in Türk kurucu ortaklarından Uğur Şahin, Financial Times'a konuştu. Şahin, corona virüsüne karşı uyarılarda bulundu.