Sağlık Haberleri


Açlıkla susuzluğu birbirine karıştırmayın! Açlık ve susuzluk hissinin genellikle birbirine karıştırıldığını belirten Prof. Dr. Erk, “Açlık olarak düşündüğünüz sinyal susuzluk alarmı olabilir” dedi.
Koronavirüs salgınında can kaybı 28839'a yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınında bugün 68 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Hakan Taşıyan ameliyata alındı Ankara Şehir Hastanesi'nde yaklaşık 5 aydır tedavi gören Hakan Taşıyan'ın karaciğer nakline ihtiyacı olduğu açıklanmıştı. Taşıyan için uygun donör bulundu ve ünlü şarkıcı ameliyata alındı.
Flaş!.. Koronavirüs Bilim Kurulu uyardı, yeni tedbirler alındı! Türkiye'de geride kalan 24 saatte 138 bin 18 Kovid-19 testi yapıldı, 11 bin 520 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 65 kişi hayatını kaybetti. Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı yüzde 3,6, yatak doluluk oranı yüzde 49,1 olarak gerçekleşti.
Koronavirüs salgınında can kaybı 28771'e yükseldi! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, korona virüs salgınında bugün 65 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
Önemli uyarı: 'Seyahat yasağı gelmezse bu renkler değişebilir' Vaka sayılarına göre illerde coronavirüs tedbirleri esnetildi. Ancak şehirler arası seyahat yasağı yok. Uzmanlar “İller arası geçiş mutlaka sınırlandırılmalıdır” diyor.
'Sınırlı normalleşme' başladı derken rekor geldi! 100 bin kişiye düşen vaka sayısında bir önceki hafta ilk sırada yer alan Ordu, bu hafta da birinciliği kimseye kaptırmadı. Ordu 100 bin kişiye düşen 301.76 vaka ile ilk sırada yer alırken, Ordu’yu 264.71 vaka ile Giresun, 262.17 vaka ile Samsun takip etti.