Sağlık Haberleri


İtalya’dan aşı kartı kararı: Tüm çalışanlardan istenecek İtalyan hükümeti corona virüsüyle mücadelede dünyadaki en katı önlemlerden birini alarak, tüm çalışanlara aşı kartı, negatif PCR testi sonucu ya da COVID geçirip atlatmış olduklarını kanıtlayan belge gösterme zorunluluğu getirdi.
Memurluktan atılan trans birey Dr. Larin Kayataş'tan yeni açıklama İstanbul'da doktor olarak çalışan Larin Kayataş, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nün disiplin soruşturmasıyla mesleğinden men edildi.
Daha az sebze tüketenlerde Covid-19 riski daha fazla Kings College London ve Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden bilim insanları, 600 bin kişinin beslenme ve sosyoekonomik verilerini inceleyerek bilimsel araştırma sonuçlarını yayınladı.
Sağlık Bakanlığı güncel Corona virüs verilerini açıkladı Sağlık Bakanlığı, Corona virüs salgını nedeniyle yaşanan yeni can kaybını, vaka ve hasta sayısını açıkladı.
Eğitime de bilim kurulu Delta varyantının baskın olduğu son üç aydır, Türkiye’de ölüm oranları önceki üç aya göre yüzde 10’dan fazla yükseldi. Okulların açılmasından sonra 6 Eylül’den itibaren artan insan hareketliliği, virüsün Türkiye’deki yayılım hızını da yükseltti.
Defne Samyeli corona virüsü atlattı Eski spiker ve Türkiye güzeli Defne Samyeli'nin Corona virüs testi pozitif çıkmıştı. Haberi Instagram'dan duyuran ve aynı ortamda bulunduğu kişileri test yaptırmaları konusunda uyaran Samyeli, virüsü yendi.
Yüz yüze eğitimde son dakika: 'Yeni tedbirler geliyor' Milli Eğitim Bakanlığı'nın hazırladığı yüz yüze eğitim tedbir planlarıyla ilgili son dakika bilgileri...