Sağlık Haberleri


İstemsiz kas kasılmalarına "botoks" etkisi
İstemsiz kas kasılmalarına "botoks" etkisi Botulinum Toksini yani yaygın bilinen adıyla botoksun estetik amaçlarla kullanımı bilinse de aslında nörolojik hastalıkların tedavisinde de uzun zamandır kullanılıyor.
Katkısız dondurma tüketmek, bağışıklığı güçlendiriyor
Katkısız dondurma tüketmek, bağışıklığı güçlendiriyor İSÜ Liv Hospital Bahçeşehir’den Uzman Diyetisyen Betül Yurdakul, yaz aylarında sıklıkla tükettiğimiz dondurmanın faydaları hakkında açıklamalarda bulundu.
Keskin gözler için siyah çikolata tüketin
Keskin gözler için siyah çikolata tüketin Medipol Mega Üniversite Hastanesi'nden Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sevil Karaman, 7 Temmuz Dünya Çikolata Günü kapsamında açıklamalarda bulundu.
Kronik kuyruk sokumu ağrıları, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor
Kronik kuyruk sokumu ağrıları, yaşam kalitesini olumsuz etkiliyor Kuyruk sokumu kırıkları ve kuyruk sokumu ağrıları, kişilerin hayat kalitesini olumsuz etkileyen ve tedavisiyle ilgili fazla bilgi sahibi olunmayan rahatsızlıklar arasında yer alıyor.
Çocuk havuzlarından kaynaklanabilecek salgınlara dikkat!
Çocuk havuzlarından kaynaklanabilecek salgınlara dikkat! Sezonun açılmasıyla yaz enfeksiyonları da kendini göstermeye başladı. Yaz aylarında havuzların yaygın olarak kullanılmasıyla enfeksiyon riskinin artığını söyleyen Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr Manolya Kara, yazın ortak kullanım alanlarının başında gelen çocuk havuzlarına dikkat çekti.
Nuri Alço'nun sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme
Nuri Alço'nun sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme Sevilen aktör Nuri Alço yeniden sağlığına ve eski hayatına kavuştu ancak yılların oyuncusu hakkında dikkat çeken bir bilgi ortaya çıktı.
Sevilen şarkıcı kanserin pençesine düştü
Sevilen şarkıcı kanserin pençesine düştü Rock müziğin ikonik isimlerinden, 4 kez Grammy adayı Heart grubunun solisti Ann Wilson'a kanser teşhisi kondu. Bu nedenle grup, bu yıl planlanan turnesinin ertelendiğini duyurdu.