Sağlık Haberleri


İklim krizinde istilacı türlerde 'hızlı yayılma' tehlikesi
İklim krizinde istilacı türlerde 'hızlı yayılma' tehlikesi Kürsel ısınma nedeniyle yaşanan iklim değişikliğiyle istilacı türler, kene gibi parazitler de artarak, salgın hastalıkların yayılması tehlikesini taşıyor.
Rapçi Eypio'dan çok üzücü haber
Rapçi Eypio'dan çok üzücü haber Ünlü rapçi Eypio acilen ameliyata alındı...
Çene ve diş sıkma sorununa botoks çözümü
Çene ve diş sıkma sorununa botoks çözümü Çene Cerrahisi Uzmanı Benay Sevim Kocakahyaoğlu, halk arasında 'diş sıkması' ve 'çene sıkması' olarak bilinen 'bruksizm' vakalarında ciddi artış olduğunu söyledi.
Zerrin Özer’den Darülaceze açıklaması: "Kendi isteğimle seçtim"
Zerrin Özer’den Darülaceze açıklaması: "Kendi isteğimle seçtim" Okmeydanı'ndaki Darülaceze'denin rehabilitasyon merkezine yattığı iddia edilen şarkıcı Zerrin Özer, sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
'Geçmeyen öksürük' ihmale gelmez
'Geçmeyen öksürük' ihmale gelmez Türkiye’de yaygın görülen kanser tiplerinden olan akciğer kanseri hem erkeklerde hem de kadınlarda ölüme en sık neden olan kanser türü.
Sosyal medyadaki beğeni kaygısı ciddi sonuçlara yol açıyor
Sosyal medyadaki beğeni kaygısı ciddi sonuçlara yol açıyor Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Güz, sosyal medya kullanımının bireylerin kişilik yapıları üzerindeki etkisine dikkat çekti.
İstanbul'da yağ aldırma ameliyatı sonrası ölüm iddiası
İstanbul'da yağ aldırma ameliyatı sonrası ölüm iddiası İstanbul Beylikdüzü'nde özel bir hastanede yağ aldırma ameliyatı sonrası hayatını kaybeden Gönül Özkul'un (49) ailesi ihmal iddiasında bulundu.