Sağlık Haberleri


Norveç’te ilk deneysel tedavi Corona virüs (COVID-19) ile enfekte hastalar için ilk deneysel tedavi Norveç'te başladı. Oslo Üniversite Hastanesi, Dünya Sağlık Örgütü'nün uluslararası araştırmalarını yürüttüğü şehirdeki 22 noktadan birisi.
Corona virüste 'kök hücre' umudu Tıpta Corona virüse karşı yeni çareler aranıyor. Biri doktor yedi kişide denenen yeni yöntem başarı sağlarsa, diğer hastaların tedavisinde de uygulanacak.
Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak'ın sağlık durumlarında gelişme Corona virüs testleri pozitif çıkan ve hastanede tedavi olan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ile ikinci başkan Abdurrahim Albayrak ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor.
Acılı ananın haykırışı: "Yavrularıma yardım edin!" Manisa’da anne Rabia Coşkun, hasta olan iki çocuğuna bakmak için mücadele ediyor. İmkansızlıklar nedeniyle çocuklarını hastaneye götüremeyen acılı anne devletten ve yetkililerden yardım bekliyor
Sağlık Bakanı Koca yeni Corona virüs vaka sayısını açıkladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki koronavirüs vaka sayısını açıkladı. Koca, koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısının 131'e yükseldiğini, vaka sayısının ise 9217'ye ulaştığını duyurdu.
Corona virüste çok çarpıcı İstanbul detayı! İstanbul’dan Van’ın İran sınırındaki Başkale ilçesine bağlı Esenyamaç Mahallesi’ne gelen bir vatandaşın rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalede corona virüsü tespit edilmesi üzerine, mahalle karantinaya alındı.
İstanbul’da yoğun bakım ünitelerinde yer kalmadı mı? İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, İstanbul’daki yoğun bakım ünitelerinin tamamen dolu olduğunu söyledi.