Sağlık Haberleri

Yaz sıcakları beyin kanamasına yol açabilir
Yaz sıcakları beyin kanamasına yol açabilir Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Çokluk, "Özellikle sıcaklığın 32 dereceyi ve nem oranının yüzde 67'yi geçtiği havalarda daha dikkatli olunmalı. Güneş ışınlarının yeryüzüne dik olarak geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında dışarıya çıkılmamalı." dedi.
İşte rahat oruç tutmak için olmazsa olmazlar
İşte rahat oruç tutmak için olmazsa olmazlar Ramazan ayında oruç tutarken sağlığımızı korumak ve geliştirmek için beslenme tüyoları...
Kalbiniz için maydanoz tüketin
Kalbiniz için maydanoz tüketin Maydanoz, vitamin ve mineral açısından zengin bir sebzedir. Maydanoz yoğun aroması olan leziz bir aromatik bitkidir.
Aç kalmak değil, çok doymak kalbi zorluyor
Aç kalmak değil, çok doymak kalbi zorluyor Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Hakan Özkan, iftar ve sahurda özen gösterildiği takdirde oruç tutmanın kolesterol ve şeker üzerinde faydalı olduğunu söyledi.
İlkbaharın C vitamini deposu: Çilek
İlkbaharın C vitamini deposu: Çilek Acıbadem Adana Hastanesi’nden Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir, çileğin besleyici içeriği ile bahar ve yaz aylarında kilo vermek isteyenlerin veya kilosunu korumak isteyenlerin tercihi olduğunu söyledi.
Mantar zehirlenmelerine dikkat!
Mantar zehirlenmelerine dikkat! Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem Ünal Kantekin, yağışların bol olduğu bahar aylarında mantar zehirlenmeleri ve buna bağlı ölümlerin yaşanabileceğini işaret ederek vatandaşların doğada kendiliğinden yetişen yabani mantarlardan uzak durmaları gerektiğini söyledi.
Dikkat!.. Kene tehlikesi yeniden hortladı
Dikkat!.. Kene tehlikesi yeniden hortladı Sağlık Bakanlığı, kene ile bulaşan ve tehlikeli bir enfeksiyon hastalığı olan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) ile ilgili uyarı yayınladı.