Sağlık Haberleri

Minik Meryem ‘hayat ilacı’ bekliyor
Minik Meryem ‘hayat ilacı’ bekliyor Manisa'da yaşayan ve 14 farklı çeşidi bulunan genetik bir rahatsızlık olan NCL'ye (beyincik erimesi) yakalanan 3 yaşındaki Meryem, yurtdışından getirilecek ilacı bekliyor. Meryem ilacına kavuşamazsa konuşma, yürüme, görme duyusunu yitirip, hayatını kaybedebilir.
Dişlerde oluşan sararmalara dikkat!
Dişlerde oluşan sararmalara dikkat! Diş Hekimi Yalçın Genç, diş beyazlatmanın çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini; kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözüm olduğunu söyledi.
Lösemiye yakalanan 40 yıllık dostlarına destek verdiler
Lösemiye yakalanan 40 yıllık dostlarına destek verdiler Aydın'da lösemiye yakalanan Cevdet Özer'e destek vermek isteyen 6 arkadaşı saçlarını kazıttı. 40 yıllık dostluk görenleri duygulandırdı.
Dengeli ve doğru beslenen çocuklar daha sağlıklı
Dengeli ve doğru beslenen çocuklar daha sağlıklı Söz konusu çocukların beslenmesi olunca amacımız en doğrusunu yapmak oluyor. Çünkü çocukluk döneminde beslenme; fiziksel ve zihinsel gelişim üzerinde çok etkili.
Serinlemek isterken dişlerinizden olmayın!
Serinlemek isterken dişlerinizden olmayın! Yaz aylarının vazgeçilmezi dondurma, aşırı tüketildiğinde vücuda zarar veriyor. Diş Hekimi Esin Murrja, şeker içeriği fazla olan dondurmanın dişleri çürüttüğü konusunda uyarıyor.
Bağırsaklara dost besinler
Bağırsaklara dost besinler Genelde, bağırsak sağlığımız üstüne çok fazla kafa yormayız fakat düzgün ve dengeli çalışmayan bağırsaklar vücut için toksin kaynağı haline gelir ve aldığınız gıdaların besin değerlerini özümsememeye başlar.
Hızlı yaşlanmanın 3 belirtisi
Hızlı yaşlanmanın 3 belirtisi Dr. Ata Nejat Ertek hızlı yaşlanmanın belirtilerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.