Sağlık Haberleri

Mevsim geçişlerine dikkat!
Mevsim geçişlerine dikkat! Özel Doruk Setbaşı Tıp Merkezi’nden Dr. İsmail Taylan, mevsim geçişlerinde yaşanan rahatsızlıklarla ilgili bilgiler verdi.
Uzmanlardan yeni bebekleri olan anne-babalara uyarı
Uzmanlardan yeni bebekleri olan anne-babalara uyarı Aydın Liva Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Özgür Gel, yenidoğan bebeklerde görülen boyun eğriliği sorununun erken fark edildiğinde egzersizler yardımıyla ameliyata gerek kalmadan tedavi edilebildiğini söyledi.
Sürdürülebilir kilo yönetimi
Sürdürülebilir kilo yönetimi Fazla kilodan kurtulmak, sağlıklı vücut ağırlığını yakalamak ve korumak akıllıca ve sağlık getirisi yüksek bir başarı.
Hipertansiyonda erken teşhis hayat kurtarıyor
Hipertansiyonda erken teşhis hayat kurtarıyor Kardiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Nurtaç Özer, hipertansiyonda erken teşhisin hayati önem taşıdığını söyledi.
Sigara içen annenin bebeğinde kısırlık tehlikesi
Sigara içen annenin bebeğinde kısırlık tehlikesi Sigaranın uzun vadede kız çocuğunun hormonlarını ve üreme sağlığını olumsuz etkileyebileceği ortaya çıktı.
Yutma güçlüğü, beyin tümörü habercisi olabilir
Yutma güçlüğü, beyin tümörü habercisi olabilir Beyin tümörlerinin sıklıkla normal beyin dokusuna hücum ettiğini veya baskı yaptığını, belirtilerin de o basınç nedeniyle ortaya çıktığını belirten Op.Dr. Kerem Bıkmaz, beyin tümörü belirtileri hakkında bilgi verdi.
Dikkat! Deodorantta kanser var!
Dikkat! Deodorantta kanser var! Meme kanseri, adıyla bile korkutmaya yetiyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Eser, gittikçe yaygınlaşan meme kanseriyle ilgili uyarılarda bulunuyor. Bu hastalıkta genetiğin yanı sıra çevresel faktörlerin de etkili olduğunun altını çiziyor.