Sağlık Haberleri

Kızılcığın hiç bilmediğiniz faydaları!
Kızılcığın hiç bilmediğiniz faydaları! Kırmızı rengiyle önce göze ardından damağa hitap eden kızılcık, vücudun ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri içeriyor. A, C, E ve K vitaminlerinden zengin olan kızılcık, idrar yolu enfeksiyonlarını bitiriyor.
Bahar depresyonuna dikkat!
Bahar depresyonuna dikkat! Memorial Diyarbakır Hastanesi Psikoloji Bölümü’nden Uzman Psikolog Özlem Soysal, bahar depresyonunun belirtileri ve korunma yolları hakkında bilgi verdi.
Uzmanlardan velilere grip uyarısı!
Uzmanlardan velilere grip uyarısı! Okulların açılması ile birlikte çocukların kalabalık, kapalı ve havasız ortamlarda birlikte olduklarını söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Özgür Yurttaş, çocukları sonbahar mevsiminde gribal enfeksiyonlardan korumak için ebeveynlere uyarılarda bulundu.
Aşure demek bereket demek
Aşure demek bereket demek Bereket ve bolluğun simgesi olan aşure hem lezzetli hem de sağlıklı bir tatlı.
Üst solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat!
Üst solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat! Mevsim geçişlerinde yaşanan ısı değişimleri birçok hastalık gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına da zemin oluşturuyor. Zayıflayan bağışıklık sistemiyle birlikte vücut direncinin düşmesi bu dönemlerde üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış yaşanmasına sebebiyet veriyor.
Dereotu zayıflatıyor
Dereotu zayıflatıyor Özellikle salatalarda kullandığımız dereotu, keskin kokusu ve kattığı renk ile gönülleri fethediyor. Zayıflatma özelliği ile de kadınların ilgi odağı olan dereotu kilo verdirirken, mineral eksikliğinden de koruyor
İçme suyunda Alzheimer tehlikesi!..
İçme suyunda Alzheimer tehlikesi!.. İçme sularında bulunan alüminyum maddesi, beyin hücrelerine zarar veriyor. Alzheimer riskini artırıyor. Uzman Dr. Selen Gür Özmen, bazı içme suyu markalarında bulunan alüminyumun vücuda zarar verdiğini vurguluyor.