Tuba Emlek'in canlı yayınında olay Ekrem İmamoğlu iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik başlatılan terör soruşturmasıyla ilgili tartışmalar sürerken eski AKP'li Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, katıldığı Tuba Emlek'in TELE1'deki canlı yayınında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için iddianame hazırlandığını iddia etti.

Tuba Emlek'in canlı yayınında olay Ekrem İmamoğlu iddiası

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, TELE1’de katıldığı başarılı televizyoncu Tuba Emlek'in "Tuba Emlek'le Mercek" programında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu için çarpıcı bir iddiada bulundu.

 

 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, İBB’ye başlatılan özel ‘teftiş’ ile ilgili yorumlarda bulunarak şunları söyledi:

“İçişleri Bakanlığı’nın böyle bir durum varsa derhal İBB’ye yazı göndermesi ve bu terörle iltisaklı kişiler hakkında işlem yapması gerekir. Gönderildi mi? Hayır. Bu yapılmış olsaydı, İçişleri Bakanlığı yazı gönderseydi ve İBB bu konu hakkında bir adım atmasaydı o zaman buraya müfettiş gönderilirdi. Şimdi mesele; seçimde yapamadıklarını yapmak.” 

“BAKIN BUNU CİDDİYE ALIN…”

“Seçimde kaybettiler İstanbul bunlar için çok önemli bakın bu ittifak kanuni değil defakto bir ittifaktı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı ittifakı kanuni bir ittifaktı, o zaman Meclis’ten kanun çıktı ama belediye seçimlerinde bir kanun yok. Burada AK Parti ve MHP bir ittifak yaptı sonra bozuldu. İttifak yaparken millet vekilleri alkışlıyordu bozulurken de alkışladılar. Burada ne kadar bir gider tabusu oluştuğunu ve milletvekillerinin hür iradeleriyle hareket etmediklerini, partilerinin bir kışla kendi üyelerini kurşun asker yaptıklarının bir göstergesidir bu. CHP ve İYİ Parti oturdular sonra AK Parti ile MHP’de oturma lüzumunu hissettiler.”

“O GÜNDEN BERİ OPERASYON YAPILIYOR”

“AK Parti’nin gayesi neydi? İstanbul ve Ankara’yı kaybetmemek. MHP’nin gayesi 3 tane belediyeyi kaybetmemekti. Adana, Mersin, Manisa’yı kaybetmemekti. Ankara ve İstanbul çok önemliydi ama bunlar kaybedildi. O günden beri operasyonlar devam ediyor. Bu işi ciddiye alın bakın. Hatta İBB ile ilgili iddianame yazıldığını tahmin ediyorum, kulağıma da duyumlar geliyor. Oraya kayyum atanmayacak zaten İBB meclis üyeleri arasında seçim yapılacak. Burada hukuktan bahsetmenin anlamı var mı?”