Tuğba Özay: "Hapse girmeyi asla hak etmedim"

Tuğba Özay, Barış Muslu'nun sunuculuğunu üstlendiği "Beyin Dedektifi" adlı programın konuğu oldu. Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Tuğba Özay, hayatındaki travmalara değindi.

Tuğba Özay: "Hapse girmeyi asla hak etmedim"

TV 100'de yayınlanan programa konuşan Tuğba Özay, "Hayatınızda yaşamak istemediğiniz olay hangisiydi?" sorusuna "15 yaşında ailemle trafik kazası geçirmiştim. Çok korkunçtu. O kazada annemle babamın hayatını kurtaran ben oldum. Köprü yolunda babam arabadan fırladı yola. Boynum kırılıyordu. Babam ölü gibi yerde yatıyordu. Karşıdan tır geliyordu. El salladım dur diye babamın üstüne kapandım. Annem su arkının içine düşmüş. Ben söylemesem babamla bizi alıp hastaneye götürecekler. Annen o kar tipinin içinde su ardından kalacaktı" yanıtını verdi.

"HAPİS YATMAM ÇOK CİDDİ BİR TRAVMAYDI"

2007 yılında 5,5 ay cezaevinde yatan Tuğba Özay, o dönem yaşadıklarını da anlattı:

"Hayatımda hazmedemediğim şeyler var. 2007'de hapse girmem. İlgim olmayan bir olaydan 5,5 ay hapis yattım. Çok ciddi bir travmaydı. En yoğun çalıştığım dönemdi. Asla haketmedim. Fakat o dört duvar arasındaki süreci de iyi ki yaşamışım. Ben o acılardan çok şey öğrendim. Oradaki acılı kadınların yaşamını öğrenince dünyaya daha farklı bakmaya başladım. Kendi içimde olgunlaştım. O süreçten sonra panik ataklar başladı. Cezaevinde okudum, yazdım, insanları dinledim. 15 adımlık avluda kuşları izledim, ağladım."

"İLKOKULA 2. SINIFTAN BAŞLADIM"

Tuğba Özay, 4 yaşında okuma yazmayı öğrendiğini ve ilkokula 2. sınıftan başladığını da şöyle anlattı:

"Eğitimci bir ailenin çocuğuyum. Annemin yanında çanta gibi okula giderdim. 4 yaşında okula başladım. Sınıf atlayıp İlkokula 2. sınıftan başladım."