Yağmur Aşık isyan etti: "Evlatlarımı geri verin"

Kanal D'de ekrana gelen "2. Sayfa" programına konuk olan Yağmur Aşık, gözyaşlarıyla "Evlatlarımı geri verin" diyerek isyan etti.

7911 okunma

Futbolcu Emre Aşık'ın boşanma aşamasındaki 6 yıllık eşi Yağmur Aşık hakkındaki şiddet iddiaları sonrası mahkeme üç çocuğun velayetini Yağmur Aşık'tan alıp baba Emre Aşık'a verdi.

Karar sonrası çocuklarını vermek istemeyen Yağmur Aşık, sinir krizi geçirdi. Bu olayın gündeme gelmesinin ardından Yağmur Aşık, Kanal D'de ekrana gelen "2. Sayfa" programına konuk oldu.

 "BİBER GAZI SIKTILAR!"

"Sanki kalbim sökülmüş gibi acı hissediyorum. Uyuyamıyorum. Gelen yorumları okuyorum inanamıyorum. Benim gözyaşlarıma timsah gözyaşı diyenlerin gözyaşı dinmesin. Rol yapılabilecek birçok olay vardır belki haklı da bulurum ama evlatları alınan anne rol yapmaz.

Hakkımda birçok şey yazılıp çiziliyor millet diyor ki, 'Oh olsun geziyordun tozuyordun hak ettin' gerçekten inanamıyorum bu insanlara...

 "ALLAH KİMSEYE BUNU YAŞATMASIN"

Umarım hiç kimse bunu yaşamaz. Allah kimseye bunu yaşatmasın. İnsan başına gelmeden anlamıyor. Bilmiyorum insanların vicdanı nereye gidiyor. Benim çocuğum bana 'anne anne' diye ağlayarak elimden alındı. Çocuklarımı geri alacağıma inanıyorum.

Bana iki kere biber gazı sıktılar. Çocuklarım elimden alınırken Emre'nin avukatı bana öpücük gönderdi. Tek isteğim evlatlarımla mutlu olmak biri beni kurtarsın. Benim evlatlarımı bana geri versinler yalvarıyorum.  Çocuklarıma şiddet uyguladığımı ispatlasınlar. Evlatlarımın kokusu olmadan nasıl uyuyacağım, sol yanım boş kaldı.

Biz altı ay içerisinde evlendik Emre'yle şimdi düşünüyorum demek benimle sadece çocuk sahibi olmak için evlenmiş.

Çocuklarımı aldıktan sonra Emre ve avukatı selfie çekti. Çocuklarımın nerede ne yaptığını bilmiyorum. Çocuklarımla bir kez olsun telefonla konuşmak istiyorum. Çocuklarımı birbirlerinden ayırdılar 1.5 yaşındaki kızım evde yalnız kaldı. Çocuklarıma bakamadığım gerekçesiyle Emre beni hapse attırmaya çalışıyor. Emre beni her ağlattığında oğlum gözyaşlarımı sildi. Benim verdiğim anne şefkatini kimse benim çocuklarıma veremez.  Çocuklarıma şiddet uyguladığımı ispatlasınlar. Çocuklarımı o gün almaya geleceklerini bilmiyordum. Benim sabıkam yok insanlar bana iftira atıyor." diyen Yağmur Aşık'ın yayın boyunca gözyaşları bir an olsun dinmedi.

"TÜM YAŞANTIMA MAL OLAN BU YANLIŞ SEÇİMİMİN BEDELİNİ ÇOCUKLARIMIN ÖDEMEMESİ TEK DİLEĞİM"

Yağmur Aşık'ın açıklamalarından sonra Emre Aşık'ta suskunluğunu bozdu. 

İşte Emre Aşık'ın sosyal medya hesabından yayınladığı o açıklaması:  

"Haftalardır yaşanan ve kamuoyunu meşgul eden, üzücü olaylara konu olduğum için öncelikle herkesten özür dilerim.

Ancak; hukuki yöntemlerle hareket etmeme rağmen en küçük kızım Eslem'i aylardır göremiyorum. Oğlum Erol'u ancak annesi evde olmadığı zamanlarda görebildim. Ortanca kızım Elvin, her defasında cesaretle benimle buluşmayı başardı...

Yasal hakkım olan her görüş gününde, (ayda 2 gün) sizlerin de tanık olduğu bu üzücü durumu defalarca yaşadım. Kızım Elvin'in yaşadığı darp olayı sonrasında, mahkemece verilen ara kararla geçici velayeti aldım.

Aynı sükunet, sabır ve elimdeki mahkeme kararı ile usulüne uygun olarak cumartesi günü çocuklarımı almak için gittim. Aynı çirkin muamele ile karşılaştım. Çaresiz kaldığım bu durumda; polis, icra memuru ve pedagog eşliğinde çocuklarımı almak zorunda bırakıldım!

Anneleri tarafından, kasten bir şova dönüştürülmüş bu çirkinliğin çocuklarımın önünde yaşanması beni kahretti...  Tüm yaşantıma mal olan bu yanlış seçimimin bedelini çocuklarımın ödememesi tek dileğim...  Bir baba olarak, bunun için tüm gayretimi sonuna kadar göstereceğim. Saygılarımla"

Konular Yağmur Aşık