Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 2024 yılı kazananları belli oldu

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve binlerce tüketicinin nabzını tutan ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ programının 2024 yılı sonuçları açıklandı. Kazanan markalar, ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ logosuyla inovasyonlarının değerini vurguladı.

Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 2024 yılı kazananları belli oldu

Her yıl binlerce tüketicinin oylarına dayanarak yılın seçilmiş ürünlerinin belirlendiği Yılın Seçilmiş Ürünü (YSÜ) programının 2024 yılı sonuçları açıklandı. Araştırma, Sia Insight tarafından 1-18 Mart tarihleri arasında 4 bin tüketiciyle 12 farklı ürün kategorisinde yapıldı.


Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 2024 yılı kazananları belli oldu


Kazanan markaların ürünleri dün akşam İstanbul’da düzenlenen ödül töreninde duyuruldu.

“MARKALAR, İNOVASYON ÖDÜLÜ SAYESİNDE TÜKETİCİLERİN GÜVENİNİ KAZANIYOR”

Konu ile ilgili olarak Yılın Ürünü Türkiye Kurucusu Çiğdem Micozkadıoğlu, “Türkiye’de, 2024 Programıyla Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 9’uncu sezonunu tamamladık. Bu süreçte 97 yenilikçi ürünü, Türk tüketicilerinin oylarıyla ödüllendirdik. Markalar, tüketicilerin yenilikçi ürünlere verdiği inovasyon ödülü sayesinde, tüketicilerin güvenini kazanıyor ve ürünlerinin görünürlüğünü artırıyor. Tüketicilerle etkileşimlerini de güçlendiren markalar, satış performanslarını artırma fırsatı yakalıyor. Gelecek yıllarda da yenilikçi markaların tüketicilerle arasındaki bağını güçlendirmek için tüm enerjimizle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.


Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 2024 yılı kazananları belli oldu - Resim : 2


“ÜRÜNLER ALBENİ, İNOVASYON VE MEMNUNİYET KRİTERLERİNE GÖRE DEĞERLENDİRİLİYOR”

Araştırmaya son 24 ayda pazara sunulmuş ürünlerin katılabildiğini belirten Micozkadıoğlu, “Ürünler önce, pazarlama, reklam, medya, perakende dünyasının önemli isimlerinin bulunduğu Yılın Seçilmiş Ürünü Etik Komitesi tarafından değerlendiriliyor. Hizmet türlerine göre kategorilere ayrılan ürünler, 4 bin tüketiciye sunuluyor. Tüketiciler, ürünleri albeni, inovasyon ve memnuniyet kriterleri doğrultusunda mercek altına alıyor. Hayatlarını kolaylaştıran ya da rengiyle, tadıyla, kokusuyla, içeriğiyle kendilerine hitap eden ürünleri belirliyor. Bu da markalar ve tüketiciler arasında iş birliği ortamı yaratıyor. Tüketicilerin ihtiyaçlarına ya da zevklerine hitap edecek ürünler üretilmesine kapı aralıyor” diye konuştu.


Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 2024 yılı kazananları belli oldu - Resim : 3

“MARKALAR BÜYÜK REKABET AVANTAJI KAZANIYOR”

Tüketicilerin oylaması sonucunda ödül kazanan şirketlerin ürünlerinde ‘Yılın Seçilmiş Ürünü’ logosunu kullanma hakkı elde ettiğini ifade eden Micozkadıoğlu, “Programa katılan markalar ödül kazanmasa da bağımsız ve güvenilir tüketici araştırması ile inovasyona ve rakiplerine dair çok değerli içgörüler elde ediyor. Dünya üzerinde 45 ülkeden 4,5 milyar tüketiciye ulaşma yollarının açıldığı bu organizasyonla Yılın Seçilmiş Ürünü logosunu kullanma hakkı kazanan markalar ise büyük rekabet avantajı kazanıyor. Tüketicilerin layık gördüğü bu ödülü tüm pazarlama karmalarına kolaylıkla entegre eden marka, tüketicilerle arasındaki bağı güçlendiriyor. Ayrıca, programın medya sponsorları desteğiyle, Yılın Seçilmiş Ürünleri, tüketicilere duyuruluyor. Programın perakende sponsoru CarrefourSA ise fiziksel ve çevrimiçi marketlerinde Yılın Seçilmiş Ürünleri’nin görünürlüğünü artıracak destekler sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“YILIN SEÇİLMİŞ ÜRÜNÜ LOGOSU GÜVENİ ARTIRIYOR”

Micozkadıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Her geçen yıl daha çok tüketici Yılın Seçilmiş Ürünü Programını ve logosunu tanıyor. Alışveriş yaparken referans olarak kullanıyor. YSÜ kırmızı logosu tüketicilerin hem ürün reklamlarına hem de ürünün kendisine duyduğu güveni artırıyor.”

Yılın Seçilmiş Ürünü’nün 2024 yılı kazananları ise Yılın Seçilmiş Ürünü internet sitesinden ulaşılabiliyor.

DHA