Yılmaz Özdil yazdı: "Çözüm sebep, sorun neticedir"

Yılmaz Özdil'in Sözcü Gazetesi'nde yayınlanan bugünkü yazısı...

Yılmaz Özdil yazdı: "Çözüm sebep, sorun neticedir"

Bazı okurlar soruyor…

“Hep sorunları yazıyorsunuz, çözüm önerileriniz nedir?”

Nacizane çözüm önerilerimi sıralayayım.

Mesela, ekonomik krize çözüm arıyorsanız, asrın liderimizin önerdiği gibi “Şükürsüzlük etmeyeceksiniz, şükredeceksiniz” canım kardeşim!

Maaşımla ay sonunu getiremiyorum diyorsanız, Akp milletvekili Uğur Aydemir'in çözüm önerisine kulak vereceksiniz… “Paranızın bittiği zamanlar olabilir, paranız kalmayabilir, başınızı bir kaldırın, şu yolların güzelliğine bakın, gözünüz gönlünüz açılır” canım kardeşim.

Hayat pahalılığına çözüm arıyorsanız, Akp milletvekili Zülfü Demirbağ'ın önerisini tavsiye ederim… “Ekonomik sıkıntı çekiyorsak, iki kilo yerine yarım kilo et alın, domatesi iki kilo almayın, iki tane alın, biber alacaksanız, bir kilo yerine üç tane alın.”

Veya, 30 lira olan mazota çözüm arıyorsanız, Akp milletvekili Veysel Eroğlu'nun önerdiği gibi “Dua edin, bol akaryakıt çıksın.”

Doğalgaz faturasını ödeyemiyorsanız, Akp'nin enerji bakanı Fatih Dönmez'in çözüm önerisi gayet makul… “Kombiyi kısın” canım kardeşim.

Şeker bulamaz hale geldiyseniz, çözümü hazır… Akp milletvekili Mustafa Savaş'ın önerdiği gibi “Çayı şekersiz içseniz ne olur” yani.

Pirinç alamıyorsanız, çözüm önerisi olarak Akp'nin tarım bakanı Mehdi Eker'i dinleyin, “Bulgur yiyin.”

Peki, domates nasıl oluyor da yaz ortasında bu kadar pahalı diye merak ediyorsanız, Akp milletvekili Nihat Zeybekçi'nin izah ettiği gibi “Domatese itibar kazandırdığımız için”dir, canım kardeşim.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..