A Spor'da skandal Diagne yorumu!

A Spor ekranlarında yayınlanan "Sabah Sporu" programında yorumcu Emre Bol, Galatasaray'ın siyahi futbolcusu Mbaye Diagne ile ilgili skandal bir yoruma imza attı...

A Spor'da konuşan yorumcu Emre Bol, Diagne için ırkçı ifadeler kullanırken, yorumları sosyal medyada büyük tepki çekti. Galatasaray yaptığı açıklamayla bu ifadelere çok sert tepki gösterdi.

Çiğdem Ceylan'ın moderatörlüğünde A Spor'da yayınlanan programın yorumcusu Emre Bol, spor gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Emre Bol'un Galatasaray'ın Senegalli golcüsü Mbaye Diagne için söylediği ırkçı ifadeler sosyal medyada gündem oldu.

 

Emre Bol, Diagne için "Senegal'de bu kim bilir okudu okumadı bilmiyoruz. Orada timsah yiyordu geldi burada topçu oldu" ifadeleri kullandı. 

Çiğdem Ceylan'ın Diagne'nin fizik gücüne dikkat çekmesi üzerine Bol, "Sakatlanmıyor da buna sopayla vur kafasına bir şey olmaz buna. Maşallahı var. Hakikaten bir şey olmaz yolda görsen korkarsın adamı" ifadelerini kullandı.

ÖZÜR DİLEDİ

Emre Bol gelen tepkilerin ardından özür diledi.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Bol, “Spor kamuoyuna... İnancım gereği hayatımda ne herhangi bir insana ırkçılık yaptım ne de yapılan bir ırkçılığa kayıtsız kaldım. Beni biraz tanıyan herkes bunu bilir. Eğer Diagne kardeşimi üzdüysem gerçekten kalpten özür dilerim. Yaradılanı severim Yaradan’dan ötürü...” diye yazdı.

Bol devamında ise “Biraz sonra yayının devamını atacağım. Diagne’yi övdüğüm dakikaları görmeyip sadece bu kısmı alanlar için... Eğer Diagne üzüldüyse dediklerimden dolayı hiç çekinmeden özür dilerim. Ama hesap başkaysa Allah’tan başka kimseden çekinmem” ifadelerini kullandı.

GALATASARAY’DAN ÇOK SERT AÇIKLAMA!

Galatasaray kulübü Emre Bol’un açıklamalarının ardından çok sert ifadelerle tepki gösterdi. Açıklamada, “Eleştiri kavramında uzak ve ahlaktan yoksun sözleri nedeniyle bu şahıs hakkında tüm hukuki işlemler ivedilikle başlatılacaktır” ifadelerine yer verildi.

İşte o açıklama: