Altan Karındaş hastaneye kaldırıldı

Yaklaşık 10 yıla yakındır Muğla’nın Marmaris Belediyesi Huzurevi’nde kalan ünlü sanatçı Altan Karındaş, Marmaris’te bulunan bir özel hastaneye kaldırıldı.

Sözcü Gazetesi'nden Mustafa Sarıipek'in haberine göre Marmaris'te yaşamaya başladıktan sonra yaklaşık 10 yıl öncesinde belediyeye ait İkinci Bahar Huzurevi Tesislerinde özel daireye taşınan Altan Karındaş, burada özel gözetim altında yaşıyordu.

Corona virüsü salgını nedeniyle 65 yaş üstü insanların sokağa çıkma yasağında huzurevinde çok sıkılan Karındaş, Marmaris'in Turunç Mahallesine taşınmıştı.

Karındaş dün öğle saatlerinde ileri yaşa bağlı rahatsızlıkları nedeniyle hastanede tedavi altına alındı.

“İYİLEŞİP ARAMIZA DÖNMENİZİ BEKLİYORUZ”

Altan Karındaş'ı hastanede ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, kendisine geçmiş olsun dileklerini ileterek “En kısa sürede iyileşip aramıza dönmenizi bekliyoruz” dedi.

2019 yılında Marmaris Belediyesi'nin 10 Kasım filminde de oynayan Karındaş ile ilgili olarak Oktay, şu açıklamayı yaptı: “Neşesinden bir şey kaybetmeyen Altan Teyzemizin bir an önce iyileşip yeni filmler için aramıza dönmesini bekliyoruz.”

"Herkese kırgınım"

Usta sanatçı bir süre önce Posta Gazetesi'nde verdiği röportajda, "Çok şükür birkaç dostum var ama bütün camiaya kırgınım. Hepsine kırgınım. Basına da kırgınım. Zamanında birçok insana yardımcı oldum. Çok koştular peşimden bir şey öğrenmek için. Ama şimdi çoğu ortada yok." ifadelerini kullanmıştı.

SacitAslan.com olarak Sayın Altan Karındaş'a acil şifalar dileriz...