Artı 1 TV tartışmasına Can Ataklı da dahil oldu!

Artı 1 TV’nin kuruluşuyla ilgili gazeteci Can Ataklı’dan çarpıcı bir iddia geldi.

Yılmaz Özdil ile Uğur Dündar arasında krize neden olan Artı 1 TV’nin kuruluşuyla ilgili tartışmaya Can Ataklı da dahil oldu.

 

Kendisine ait YouTube kanalında konuşan Ataklı, Artı 1 TV’nin kuruluşu için CHP’den toplanan 40 milyon TL’nin başka bir CHP’li tarafından buharlaştırıldığını öne sürdü.

“‘HALLEDİYORUM’ DEYİP YOK ETTİ”

Can Ataklı, şu ifadeleri kullandı: “Yani bu Artı televizyonunun kurulduğu zamanla ilgili çok şaibe var. Bunların içinde ben Uğur Dündar'ın adını falan duymadım. Ama bir kere CHP'den toplanan 40 milyon lira para var ve bu kayıp. Onu başka bir önemli CHP'linin 'Tamam ben hallediyorum' deyip önemli bir bölümünü yok ettiğini, gerisiyle de bina yaptığını falan söylerler...”

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ile aynı gazetenin yazarı olan Uğur Dündar'ın kavgası gündeme oturmuştu. Kurucuları arasında Dündar'ın da yer aldığı Artı 1 TV'nin, Avusturya'da tutuklanan SBK Holding'in sahibi Sezgin Baran Korkmaz tarafından finanse edilerek kurdurulduğunu ima eden Özdil, "SBK'nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD'de açılan davanın iddianamesinde yazıyor. Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! Dürüst ve güvenilir(!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor" paylaşımı yapmıştı.

"CENAZEME GELMESİN"

 

Uğur Dündar ise, "Yazıklar olsun. Sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Kötü kalpli. Karşıma çıkarsan çok fena olur. Bu benim yediğim bir hançerdir. Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin" demişti.