Ayşe Altuntaş cinayetinde çelişkili savunma

Ayşe Altuntaş’ı öldürdüğü iddiasıyla ağır müebbet hapsi istenen Mehmet Taşdelen, ilk duruşmaya çıktı. Emniyette cinayeti itiraf eden zanlı, “Altuntaş’ın elinden almaya çalışırken silah patladı” dedi.

Sabah Gazetesi'nden Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre Atv'de yayınlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında bir yıldır aranan ve sevgilisi tarafından İstanbul Sultangazi'de katledilip gömüldüğü ortaya çıkan 4 çocuk annesi Ayşe Altuntaş (43) davası sürüyor.

Hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istenen tutuklu sevgili Mehmet Taşdelen, ilk duruşmada savunma yaptı. Emniyetteki sorgusunda cinayeti itiraf eden Taşdelen savunmasında silahı Altuntaş'ın elinden almaya çalışırken patladığını öne sürdü. Mahkeme heyeti, savunmasında çelişkili ifadeleri sorulan Taşdelen'in tutukluluğunun devamına karar verdi.

İşte savunmanın detayları:

'5 yıldır yasak aşk yaşıyorduk. Genelde ormanda buluşurduk. Ormanda canavarlar var, yani yabani domuzlar, Ayşe onlardan çok korkardı. Bana "Silah alalım" demişti. Bir gün elinde silahla geldi, kendimizi korumak için almış. Buluşmalarımızda silah hep yanımızda olurdu.

'TELEFONUNU PARÇALADIM'

Olay günü yine ormana gittik. Ayşe bana "Mehmet artık evlenelim" dedi. Ben de "Olmaz çocuklarımı bırakamam" dedim. "Artık dayanamıyorum, gözüme uyku girmiyor" dedi. Sonra ayağa kalktık silahı yerden aldı ve "İkimiz de intihar edeceğiz" dedi.

Silahı elinden almaya çalışırken bir anda patladı, yaralanmıştı kollarıma düştü. Ben de o anki panikle bıraktım önümüzde bulunan köylülerin kazdığı domuz çukuruna düştü. Araba bagajındaki kazmayı alarak düştüğü çukurun üzerini toprakla kapattım, kazmayı oraya fırlattım. Silahı ve halıyı bagaja koydum. Arabaya binip işe doğru yola çıktım Ayşe'nin feracesini yolda çöpe attım. Telefonunu parçaladım, bagajda bulunan silah ile birlikte poşete koyarak inşaat molozlarının içine attım. Olayın korkusundan kimseye tek kelime etmedim. Ayşe'yi çok merak ediyordum, onu gömdüğüm yerden hayvanlar çıkarıp zarar vermiştir, korkusundan hiç gidemedim. Televizyona çıktım, neden çıktım bilmiyorum. Keşke olay günü teslim olsaydım da beni idam etselerdi. Suçu bu yapmış olduğum savunma haliyle işledim.'

'NASIL SÖYLEDİM BİLMİYORUM'

Mahkeme tarafından kendisine çelişkili ifadeleri sorulan Taşdelen, önceki ifadeleri nasıl söylediğini bilmediğini öne sürdü.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar verdi.