Başkan olur olmaz skandal patladı!

Dünyanın kilitlendiği 3 Kasım'daki ABD Seçimleri'nin resmi olmayan sonuçları açıklandı. Buna göre Demokrat aday Joe Biden, ABD'nin yeni başkanı olmaya hak kazandı. Ancak seçimlerin üzerinden neredeyse 10 gün geçmesine rağmen hem Trump hem de Biden cephesinden haberler gelmeye devam ediyor.

Milliyet'te yer alan habere göre görevi 20 Ocak'ta başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'a devretmesi gereken Trump, seçim sonuçlarında hilelerinin varlığından bahsededursun, Biden tarafından ise başını ağrıtacak bir haber patladı. İngiliz Daily Mail gazetesi özel haberini manşetten verdi.

Joe Biden, Cumartesi gecesi, 2020 ABD Başkanlık seçimlerini kazandığını duyurduktan sonra, torunlarından altı tanesini sahnede karşıladı. Aralarında eksik olan, Biden'ın oğlu Hunter Biden'ın striptizci Lunden Roberts'tan olan ve utançla reddedilen iki yaşındaki kızı Navy Joan Roberts'tı.

Çocuğun adı, cinsiyeti ve konumu şimdiye kadar bir sır olarak kaldı, ancak İngiliz gazetesi Daily Mail, yaptığı özel haberde onun Arkansas'ın kırsal bölgelerinde mutlu bir şekilde büyüdüğünü ortaya koydu.

Roberts'ın mahkeme dosyalarına göre, iyileşmekte olan bir uyuşturucu bağımlısı olan Hunter Biden, evlilik dışı ilişkisinden olan kızı Navy Joan ile hiç tanışmadı ve fotoğrafını hiç görmedi: Hatta iddiaya göre Hunter Biden, kendi çocuğunu bir dizi fotoğraf arasından teşhis bile edemedi.

Biden ailesi, adı daha önce de skandallara karışan Hunter'ın kızı hakkında hiç konuşmadı ve açıklama yapmadı. Ancak Navy Ağustos ayında doğum gününü kutlayıp iki yaşına geldiğinde, Roberts'ın kız kardeşi Randi Jo, Facebook'ta Navy Joan'ın nadir bir fotoğrafını yayınladı.

Roberts ve Hunter, Washington, D.C.'de Lunden'in çalıştığı bir striptiz kulübü olan Mpire Club'da tanıştıktan sonra 2017'nin sonlarında kısa bir ilişki yaşadılar. Navy Joan 2018 yılının Ağustos ayında dünyaya geldi ve Roberts, Mayıs 2019'da babalık testi ve çocuk nafakası başvurusunda bulunana kadar bir sır olarak kaldı.

50 yaşındaki Hunter Biden'ın gizli aşk çocuğunun, Melissa Cohen ile evlendikten günler sonra ortaya çıkması da 2019 yılında gazete manşetlerine taşındı.

Avukat ve yatırım danışmanı olan Hunter, ilk önce Navy Joan'un kendisinden olduğunu inkar etti ancak Kasım 2019'da babası olduğunu kanıtlayan bir DNA testi yaptırmak zorunda kaldı.

Daily Mail gazetesi, Lunden Roberts'ın avukatı Clint Lancaster ile iletişime geçti ve müvekkilinin durumuyla ilgili bilgi aldı.

Lancester, "Size Lunden Roberts'ın gayet iyi olduğunu ve çocuğun da sağlıklı, sevimli, güvende ve çok mutlu olduğunu ayrıca çok sevildiğini doğrulayabilirim." ifadelerini kullandı.

Biden’ın kampanya sözcüsü, Daily Mail'in, 2012'de ABD Başkanlığı'nı devralacak olan Joe Biden'in yedinci torununu kabul etmesi konusunda yorum talebine yanıt vermedi.

Hunter-Roberts anlaşması hakkında bilgi sahibi olduğunu iddia eden bir özel dedektif, sözleşmenin ekstra güvenlik vaatleri veya Navy Joan ile Biden ailesi arasında daha fazla bağlılık sözü içermediğini söyledi.

Özel dedektif Dominic Casey Daily Mail'a yaptığı açıklamada Hunter'ın mali durumu hakkında bilgi sağlayarak Roberts'a yardım ettiğini söyledi. Ayrıca 2019'da Roberts'ın 2,5 milyon dolar almasıyla sonuçlanan anlaşmayı da kendisinin başlattığını belirtti.