"Başkent Diyarbakır" diyen Ersin Korkut özür diledi

Diyarbakır için 'başkent' ifadesini kullanarak sosyal medyada tepki çeken Ersin Korkut, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Sosyal medyada Diyarbakır için 'başkent' ifadesini kullanan Korkut, "Diyarbakır'ı nasıl buldun?" sorusuna "Diyarbakır, Amed başkentimiz. Seviyoruz Amed'i" yanıtını verdi.

"Sen de başkan olmak ister misin abi?" sorusu üzerine ise Korkut, "Başkan ben olayım" dedi.

Diyarbakır için kullandığı ifadeler sosyal medyada gündem olan Korkut, uzun bir süre Twitter trendlerinde ilk sırada yer aldı. Tepkilerin ardından Instagram hesabından açıklama yapan Ersin Korkut, özür diledi.

Korkut, gün içinde yaptığı "Binlerce yıllık tarihiyle, medeniyetlere beşiklik yapmış kültür başkenti Diyarbakır'dayız" paylaşımını hatırlattı.

Başkent ifadesini de bu anlamda söylediğini belirten Korkut, açıklamasında; "Ben Diyarbakır'ı bu yörenin, bölgenin kültür başkenti anlamında söyledim. Hatta gündüz bunu anlatan bir paylaşım yaptım. İzmir Ege'nin kültür başkenti, merkezidir. Bunun gibi... Bu anlamda söyledim ama düşüncemi doğru ifade edemedim. Ben siyasetten anlayan bir insan değilim. Tabii ki bir başkentimiz vardır ve Ankara'dır. Çok üzgünüm. Ben Türkiye'de herkesin birlikte mutlu bir şekilde yaşamasından başka hiçbir şey düşünmem. Herkesten özür dilerim" ifadelerini kullandı.