Türkiye


Dünya F-35'ten vazgeçiyor “ABD istemediği sürece uçamaz” denilen F-35’lerdeki güvenlik açığı, hem projeye ortak hem de alıcı ülkeleri kaygılandırıyor. İngiltere, 138 siparişinden 90’ını iptal ederken Kanada “Üretimde varım, ancak envantere almam” dedi.
Doğalgaz ve elektrikteki artışlar Türkiye’yi zam şampiyonu yaptı Türkiye son 2 yılda üst üste fiyat artışları ile Avrupa’nın zam şampiyonu oldu. Aynı dönemde Avrupa’da zamlar çok daha düşük oranda olurken bazı ülkelerde indirim bile yapıldı.
19 bin kişi parayla TC vatandaşı oldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı vatandaşlık karşılığı bin 218 arsa, tarla ve 29 bin 140 konut, işyeri satıldığını açıkladı. 250 bin dolar ve üstü değerinde gayrimenkul alarak TC vatandaşı olanların sayısı ise 19 bin 630 oldu.
Meydanlar kırmızı beyaza bürünecek Türk Milleti bugün Cumhuriyet coşkusuyla alanları dolduracak. Ellerinde Türk Bayrakları ile en büyük bayramını gururla kutlayacak. Ulu Önder Atatürk’e olan minnet ve özlemini haykıracak.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun! Cumhuriyetimizin 98. yılı kutlu olsun! Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, özlem ve minnetle anıyoruz...
Bill Gates Marmaris'e demir attı Teknoloji şirketi Microsoft'un kurucu ortağı ve dünyanın sayılı zenginlerinden Bill Gates'e ait 'Lana' isimli süper yat ve lojistik destek gemisi olan 'Wayfinder', Muğla'nın Marmaris ilçesine demir attı.
Fatih Altaylı çok sert çıktı: "Memleketinden kaçan yavşak!" Usta gazeteci Fatih Altaylı, sosyal medya üzerinden başlatılan muz yeme görüntüleri kampanyasına tepki gösterdi.