Türkiye


Efsane modacı Yıldırım Mayruk'tan Türkiye'ye dönme kararı
Efsane modacı Yıldırım Mayruk'tan Türkiye'ye dönme kararı Ünlü moda tasarımcısı Yıldırım Mayruk, geçtiğimiz yıllarda taşındığı KKTC'den Türkiye'ye geri dönme kararı aldı. KKTC'de yaşadığı bürokratik engellerin artık kendisini bezdirdiğini dile getiren Mayruk, adada artık mutsuz olduğunu söyledi.
Dubai serbest ticaret bölgesindeki Türk şirket sayısı yüzde 17 arttı
Dubai serbest ticaret bölgesindeki Türk şirket sayısı yüzde 17 arttı Son yılların en çok doğrudan yabancı yatırım çeken bölgelerinden Dubai, Türk iş insanlarının da dikkatinden kaçmadı.
Türk vatandaşlarının vize çilesi büyüyor
Türk vatandaşlarının vize çilesi büyüyor Avrupa ülkelerinden Schengen vizesi almak için müracaat etmek isteyen Türk vatandaşları randevu bulamıyor. Vatandaşlar uzun bekleme sürelerine ve kimi zaman ek maliyetlere katlanmak durumunda kalıyor.
Bakan Kacır'dan "Türksat 6A" açıklaması
Bakan Kacır'dan "Türksat 6A" açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türksat 6A haberleşme uydumuzun üretim süreçlerini tamamladık. Temmuz ayında uzaya fırlatmaya hazırlandığımız millî haberleşme uydumuz Türksat 6A’nın yerlilik oranı 80’i aştı. Türkiye kendi haberleşme uydusunu üretebilen 11 ülkeden biri olacak" dedi.
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları heyecanına 3 ay kaldı
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları heyecanına 3 ay kaldı Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için geri sayım başladı. Türkiye’deki olimpiyat kotası için süren müsabakalarda şimdiye kadar 59 sporcu, Paris 2024’te olmayı garantiledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun 23 Nisan 1920 günü bir milletin kaderi değişti. Kurucu Meclis dualarla açıldı. Milletin iradesi ve ulusun egemenliği 104 yıl önce bütün dünyaya ilan edildi.
Türker Ertürk İsrail’e yönelik misillemenin perde arkasını anlattı
Türker Ertürk İsrail’e yönelik misillemenin perde arkasını anlattı Emekli Amiral, araştırmacı yazar Türker Ertürk'ten ses getirecek açıklamalar...