Türkiye


Türkiye 4-2 Hollanda A Milli Takım, Hollanda'yı 4-2 mağlup ederek 2022 Dünya Kupası Elemeleri'ne galibiyetle başladı.
Suyumuz için topyekün seferberlik zamanı Türkiye hızla su fakiri olma yolunda ilerliyor. Tarım başta olmak üzere şebeke ve evlerdeki su israfının bitirilmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, topyekün bir seferberlik gerektiğini aktardı.
Twitter'dan beklenen Türkiye kararı geldi! Türkiye'de de yoğun kullanıcısı bulunan sosyal iletişim ağı Twitter, erişim yavaşlatma uygulamasına kısa süre kala kararını açıkladı.
Türkiye’den ABD’ye sert tepki HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi ve HDP hakkında açılan kapatma davasına ilişkin ABD'den yapılan açıklamaya Dışişleri Bakanlığı'ndan tepki geldi.
ABD medyasından Recep Tayyip Erdoğan yorumu ABD'de kurulan medya kuruluşu Business Insider, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden arasında yükselen tansiyonu mercek altına alan kapsamlı bir analiz yayınladı.
İstiklâl Marşı 100 yaşında Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı İstiklâl Marşı, 12 Mart 1921'de TBMM'de Türkiye'nin ulusal marşı olarak kabul edildi.
Ülkeler arası ilişkilerde normalleşme umut verici Son dönemde Türkiye-Mısır ilişkilerinde yumuşama sinyalleri gelmesi, Ankara’nın bu ülkeyle deniz yetki alanlarına ilişkin anlaşma ihtimaline değinmesi gündemi hareketlendirdi. Uzmanlar, Türkiye’nin Akdeniz’deki komşularıyla ilişkilerini normalleştirmesinin, enerji paylaşımı açısından da umut verici.