Çağatay Akman rezaletinde son dakika gelişmesi

İstanbul Cihangir'de evinin önünde tartışma yaşadığı şarkıcı Çağatay Akman tarafından darp edildiği iddia edilen eski sevgilisi Öykü Uslu'nun koruma talebi kabul edildi.

Sabah Gazetesi'nden Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre Çağatay Akman, cuma gecesi Cihangir'de oturan eski sevgilisi oyuncu Öykü Uslu'nun kapısına dayandı. Uslu'nun evinin önünde tam 30 dakika oturan Akman'ın tacizleri bitmek bilmedi.

Uslu ise yaklaşık yarım saat kapısının önünde oturarak bağıran Akman'ın yanına inince tartışma yaşandı. Tartışma sırasında Çağatay Akman, Öykü Uslu ve yanında bulunan arkadaşına saldırdı. İhbar üzerine olay yerine polis ekibi sevk edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Polis ekipleri Çağatay Akman'ı ifadesi alınmak üzere Karaköy Polis Merkezi'ne götürdü. Geceyi karakolda geçiren Akman, sabah serbest bırakıldı.

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, Apartmanın önünde oturarak bekleyen Akman'ın yanına bir süre sonra Öykü Uslu'nun indiği, yaşanan tartışma sırasında Akman'ın Öykü Uslu ve arkadaşlarına saldırdığı ve polis ekiplerinin araya girdiği görüldü.

KORUMA TALEBİNDE BULUNDU

İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Öykü Uslu, Aile Mahkemesi'ne başvurarak kendisine yaklaşmaması için koruma kararı talep etmişti.

YAKLAŞAMAYACAK

Mahkeme talebi değerlendirdi. Şarkıcı Çağatay Akman'ın eski sevgilisi Öykü Uslu'ya 2 ay boyunca yaklaşmamasına ve iletişim kurmamasına karar verdi.

KARARA UYMAZSA ZORLAMA HAPSİ VERİLECEK

Kararda, Akman'ın bu tedbir kararlarına uymaması halinde birinci ihlalde 3 günden 10 güne kadar, takip eden her ihlalde 15 günden az olmamak üzere 30 güne kadar zorlama hapsinin de uygulanacağı ihtar edildi. Şiddet veya şiddet uygulama tehlikesinin devam ederse re'sen veya talep üzerine tedbir süresi veya şeklinin değiştirilebileceği, aynen devamına karar verilebileceği de kararda yer aldı.