Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden Bülent Ersoy açıklaması!

Kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını açıklayan Bülent Ersoy'a jet yanıt...

Kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağışlayacağını belirten Bülent Ersoy, "Kürklerimin hepsini Türkan Saylan Hanım'ın derneğine vereceğim. Bir gece düzenleteceğim, ben de gideceğim oraya. Açık artırmayla satsınlar. Epeyce yüklü bir miktar toplanır." ifadelerini kullanmıştı.

Habertürk'ün haberine göre Ersoy'un sözlerinin ardından, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden açıklama yapıldı ve söz konusu bağışın kabul edilemeyeceği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN'ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir. Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.'