Can Tunaboylu'ya 6.5 yıl hapis talebi

Yüzyüzeyken Konuşuruz’un gitaristi Can Tunaboylu’nun sevgilisi Aybike Çelik’i darp ettiğine yönelik başlatılan soruşturma tamamlandı. Çelik’in göz içinde kanama ve bileğinde kırık tespit edildi. Tunaboylu’nun kasten yaralama ve hakaret suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Can Tunaboylu'ya 6.5 yıl hapis talebi

Sabah Gazetesi'nden Arzu Kaya'nın haberine göre Yüzyüzeyken Konuşuruz adlı müzik grubunun üyesi Can Tunaboylu'nun sevgilisi Aybike Çelik, erkek arkadaşı tarafından darp edildiğini belirterek bir paylaşım yaptı. Karakola da şikayette bulunan genç kadının yaşadıklarının ardından savcılık soruşturmasını tamamladı. İddianameye göre; olay 4 Ağustos 2023 günü İstanbul Kadıköy'de yaşandı.

Aybike Çelik ile sevgilisi Can Tunaboylu birlikte yaşıyordu.

Gece 02.00 sularında ikili arasında tartışma yaşandı. Can Tunaboylu kız arkadaşının tırnaklarını onun göğsüne bastırarak kırdı, genç kadını savurdu. Yüzüne yumruk da atan Tunaboylu, kadının kolunu burkup suratına tükürdü ve küfretti. Tunaboylu'nun, sevgilisi Çelik'in kendisine vurduğunu söylediği iddianamede, kollarıyla kendini koruduğu sırada elinin Çelik'e değmiş olabileceğini belirttiği anlatıldı.

Tunaboylu'nun yaralama kastı ile hareket etmediğini, kendisinin de yaralanmalarının olduğunu ve daha sonra birlikte kalmaya devam ettiklerini anlattığı da iddianamede yer aldı.

SUÇ İŞLEDİĞİNE DAİR DELİL VAR

Olay gecesi durumdan haberdar olan bir arkadaşlarının da eve gittiği ve bilgi sahibi sıfatıyla ifadesinin alındığını, Can Tunaboylu'nun suç işlediğinin delillerle anlaşıldığını kaydeden savcılık, 'kasten yaralama' ve 'hakaret' suçlarından 6 yıl 6 aya kadar hapsini istedi. Ünlü solistin yargılanmasına önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

RAPOR 'HAFİF BİR YARALANMA DEĞİL' DEDİ

Aybike Çelik'in olay sonrası çekilen fotoğraflarının dosyaya sunulduğunu belirten savcılık, Adli Tıp raporuna göre Çelik'in sol gözaltında morarma, yine sol gözünün içinde kanama, sol bileğinde kırık olduğunu kaydetti.

Yaralanmasının hafif nitelikte olmadığı, vücuttaki kırığın hayati fonksiyonlara etkisinin orta derece olduğu rapor edildi.