Defne Samyeli, Sedat Peker’in 'Defne Hanım' tweetine sert çıktı

Sedat Peker’in, ‘’Defne Hanım’’ diyerek yaptığı açıklamaya, Defne Samyeli yanıt verdi.

MedyaRadar'ın haberine göre Sedat Peker, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamaların ardından, ‘’Daha önce de söylemiştim. Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır diye. Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki, ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım. Şansınızı zorlamayın!’’ tweetini attı.

Sedat Peker'in imalarının ardından Defne Samyeli, Twitter’da TT oldu. Ünlü sunucu iddialar üzerine Twitter’dan Sedat Peker'e tepki gösterdi.

'Defne Hanım' ben değilim diyen Defne Samyeli, şu paylaşımı yaptı:

"Ben o Defne Hanım değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği 'Defne Hanım'ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne'ler durduk yere zan altında kalmaz iftiraya uğramaz.

Yayınlarında sık sık Allah'a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur'an'ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de 'kul hakkı'na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.

Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kızkardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın, kimmiş o Defne Hanım? Evinde kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen 'erkek gibi olmak' bunu gerektirir."

Sedat Peker de Twitter'dan yaptığı açıklamada, ''Defne Hanım''ın Defne Samyeli olmadığını vurgulayarak, kendisinden özür diledi.