Ege Denizi'nde korkutan deprem

Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD, saat 23.28'de Ege Denizi'nde Muğla Datça açıklarında 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. 

Depremin derinliği 2.51 kilometre olarak açıklandı.

BİR DEPREM DAHA

Öte yandan aynı bölgede bir deprem daha meydana geldi. Depremin büyüklüğü 3,4 olarak açıklanırken saati 23.38 olarak belirtildi.

İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI ÇATAKLI'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Ege Denizi'nde Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında saat 23.28'de meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde Valiliğimizden ve AFAD’dan alınan bilgilere göre olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı öğrenilmiştir. İlgili birimlerimizin tarama çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun Muğla." ifadelerini kullandı.

CNN TÜRK'te canlı yayına bağlanan Prof. Dr. Şükrü Ersoy yaptığı açıklamada, "Bu bölgedeki her deprem Datça'yı Bodrum'u ilgilendiren depremlerdir. Tehlikeli yerlerden bir tanesi. Türkiye'yi ilgilendirebilecek en tehlikeli yerlerden birisi olarak görürüm. Yıkıcı bir deprem değil elbette. Bölge potansiyel olarak önemli tehlikelerin yaşandığı bir yerdir. Biz 2017'de hatırlarsanız Bodrum'daki depremle hasar yaşamadık ama bu bölgenin enerjisi bitmedi." dedi.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Muğla Valiliği, Datça ilçesi açıklarında meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremin ardından, il merkezinde ve ilçelerinde herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığını bildirdi.

Muğla Valiliğinden yapılan açıklamada, deprem sonrasında AFAD ekipleri tarafından bölgede alan taramasının sürdürüldüğü vurgulanarak, "23.30 itibarıyla Muğla merkez ve ilçelerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. İlimiz genelinde AFAD Başkanlığı tarafından 24 saat izlenen toplam 25 deprem istasyonu bulunmakta olup, gelişmeler anlık olarak takip edilmektedir." ifadesi kullanıldı.

Konular deprem Muğla