Fatih Altaylı yazdı: "CIA'nın yeni FETÖ'sü Afganlar mı!"

Fatih Altaylı, "Madem ABD ve CIA, FETÖ’yü kullanarak ile Türkiye’de darbe yapmak, iç kargaşa çıkarmak istiyordu aynı ABD ve CIA’in yıllardır Afganistan’da eğittiği bu Afgan savaşçılarla aynı şeyi denemeyeceğinin garantisi var mı!" diye yazdı.

Fatih Altaylı yazdı: "CIA'nın yeni FETÖ'sü Afganlar mı!"

Dünyanın en mağdur partisi olarak siyasi tarihe geçecek olan bir parti var.

Adı Ak.

Sürekli mağdur.

Ancak ilginçtir.

Bu sürekli mağduriyetin sebebi, sürekli olarak yaptığı hatalar ve sürekli olarak takındığı “Ben bilirim. Siz ne bileceksiniz. Siz kim oluyorsunuz da bize akıl veriyorsunuz” tavrı.

Ak Parti’nin en büyük mağduriyetlerinden birisi ise 15 Temmuz Darbe girişimi ve FETÖ’nün kendisini iktidardan alaşağı etmek için yaptığı girişimler.

17-25 Aralık ve 15 Temmuz.

Mağduriyet zirveleri.

Oysa Ak Parti FETÖ konusunda başta ben olmak üzere, pek çok kişi tarafından yıllarca uyarıldı.

Ben The Cemaat konusunda Ak parti öncesi başlayan ve Ak Parti döneminde de süren uyarılarım sonucunda “Din düşmanı” olarak tanımlandım, sürekli hedef oldum.

Ergenekon davaları döneminde tek bir leke bulamadıkları için içeri atamadılar belki ama 17-25 Aralık döneminde itibarsızlaştırmak için ellerinden geleni yaptılar.

The Cemaat ile ilgili uyarıları dinlemeyen Ak Parti ise sonunda Cemaat ile olan ilişkisinden mağduriyet çıkardı ve darbe girişiminden bu yana Cemaat’ı CIA ile ilişkili olmakla, Türkiye’de ABD adına iş kotarmakla, Dünya’da Türk okulları adı altında CIA faaliyeti yürütmekle suçluyor.

Muhtemelen de haklıdır.

Fakat aynı AK Parti iktidarı bu kez de Afganistan’dan gelen yüzbinlerce “Erkek savaşçıya” kucak açıyor.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ