Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a sert sözler

TV5’te Hasan Basri Akdemir ile Mustafa Deniz’in sunduğu “4. Güç” programına katılan Fatih Altaylı, Habertürk’ü ve kendisini hedef alan Hilal Kaplan’a çok sert sözlerle eleştiride bulundu.

Fatih Altaylı'dan Hilal Kaplan'a sert sözler

Habertürk'te yayımlanan “Enine Boyuna” programına katılan Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, moderatör Hülya Hökenek, gazeteci İsmail Saymaz, gazeteci Fatih Altaylı ve Habertürk'ü hedef almıştı.

Altaylı, Kaplan'a 20 Mart 2009 yılına ait Habertürk gazetesinin manşetiyle cevap verirken, "En güçlü zamanında biz bu manşetleri atarken Taraf'ta FETÖ k.çı yalayanlarla muhatap olmayacağız elbette" diye belirtmişti.

Altaylı'nın paylaştığı gazete manşetinde, FETÖ’nün ışık evlerine yapılan operasyondan bahsediliyordu.

Fatih Altaylı çıkışını, yaptığı yeni açıklamalarla sürdürdü.

TV5’te Hasan Basri Akdemir ile Mustafa Deniz’in sunduğu “4. Güç” programına katılan Altaylı, “Hükümetin bu gibi çapulcularla fazla iş kotaracağını zannetmiyorum” diyen Altaylı, “Bunlarla arasına mesafe koyduğunu hissediyorum” ifadelerini kullandı.  

Altaylı, “İstiyorlar ki; Türkiye’nin etrafı sarılsın, nihayetinde Suriye’de bir Kürt Devleti ve içeride çatışma ortamı oluşsun” dedi.

Fatih Altaylı devamında şunları söyledi:

“Doğrusu anlamak mümkün değil. Geçmişin çok ağır FETÖ’cülerin aynı taktikle HaberTürk’e saldırması arkasında yine herhalde FETÖ hesabı var. Sonuçta kendi fikirleri olmayan, gazeteci olmayanlar. Toplum nezninde de etkileri olmayan tipler. Yine FETÖ’nün bir hesabı var diye düşünüyorum. Bunlar; Türkiye’ye ait olmadığı net olan istihbarat örgütlerinin maksatlı kullandığı tipler. Siz iyi gazeteci değilsiniz. Bağımsız değilsiniz. Geçmişte hangi örgütlerle birlikte olduğunuz ortada.”