Halil Konakçı yine Atatürk'ü hedef aldı! Skandal sözler

ÇEDES programı kapsamında imamların okullarda eğitim vermesini savunan hilafetçi imam Halil Konakçı, "Okullarda resmi törenlerde çocukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama" diyerek, Atatürk'ü hedef aldı.

Halil Konakçı yine Atatürk'ü hedef aldı! Skandal sözler

Sözcü Gazetesi'nden Halil Ataş'ın haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı'nın ÇEDES projesi kapsamında cami imamlarının okullarda çocuklara ders vermesini savunan ve Şeyh Sait'i 'İslâm Kahramanı' ilan eden Ankara Melike Hatun Caminin, hilafetçi imamı Halil Konakçı, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Atatürk'ü hedef aldı.

"BİR HOCANIN OKULDA GÖREVLENDİRİLMESİNE KARŞI ÇIKIYORLAR"

Cumhuriyet ve laiklik karşıtı Konakçı yaptığı paylaşımda, "Öğrencileri eğitmek için okullara hemşire, doktor, polis, afad uzmanı hatta itfaiye eri dahi görevlendiriliyor ama Müslüman ailelerin çocuklarına dinini öğretmek için Diyanet görevlisi bir hocanın okulda görevlendirilmesine karşı çıkıyorlar" ifadelerini kullandı.

Paylaşımın devamında Atatürk'ü de hedef alan Konakçı, "Okullarda resmi törenlerde çocukların heykel ve resimlerin önünde secde ettirilmesine karşı değiller ama vatanımızda yaşamış İslam’a hizmet etmiş değerleri kıyafetleri ile anılmasına ve anlatılmasına karşı çıkıyorlar" dedi.

TEPKİ GÖSTERENLERİ 'İSLÂM DÜŞMANI' İLAN ETTİ

ÇEDES projesine karşı çıkanları 'İslam düşmanı' ilan eden Konakçı, "Sorsan Müslümanlar ama İslam’a dair ne varsa karşılar, düşmanlar. Çatlasanızda patlasanızda; Müslüman ecdadımızın fethedip bizlere armağan ettiği bu topraklarda, fethedildiği ve milli mücadele ruhuyla İslami hizmetin kaldığı yerden devam etmesi için son gayretimizle çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.