Hande Baladın'a "asitli tehdit" davasına yeni gelişme!

Filenin Sultanları'nın yıldızlarından Hande Baladın'ı "Seni diri diri yakacağım" diye tehdit eden takıntılı takipçinin serbest bırakılması üzerine spor kulübü harekete geçti. Kulüp, "Şirket çalışanlarımız endişeli" diyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Hande Baladın'a "asitli tehdit" davasına yeni gelişme!

Sabah Gazetesi'nden Deniz Yusufoğlu'nun haberine göre Milli voleybolcu Hande Baladın'a, "Yüzüne asit atacağım" şeklinde tehdit mesajları gönderdiği iddiasıyla yargılanan ve ilk duruşmada serbest bırakılan şahsa bir suç duyurusu da oyuncusu olduğu Eczacıbaşı Spor Kulübü'nden geldi.Hande Baladın'a "asitli tehdit" davasına yeni gelişme!


Kulüp, Baladın'a gelen tehdit mesajlarından ardından endişe duyduklarını ve çalışma hürriyetlerinin kısıtlandığını söyleyerek savcılığa şikayette bulundu.

Ünlü voleybolcu Hande Baladın, daha önce sosyal medyada tehditlere maruz kalmıştı, "Can güvenliğim yok. Korkuyorum" diyerek savcılığa koşmuş, "Yüzüne asit atacağım" tehditlerini savuran takıntılı kullanıcıdan şikayetçi olmuştu.

Harekete geçen polis, M. N.yi Bakırköy'de yakalamıştı. Şahıs, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

ANTRENMANLARDA KORKUYOR

Savcılık, 'zincirleme silahla tehdit' suçundan 2,5 yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis talep etmişti. Hakim karşısına çıkan N, "Ben bipolar hastasıyım, yazdıklarımdan dolayı pişmanım. Müştekiden özür diyorum" demiş ve tahliye edilmişti. Mahkeme N.'nin akıl sağlığı raporu almasına karar vermiş ve dosyayı uzlaştırma büroya göndermişti.

Gelişmeler üzerine Baladın'ın oynadığı Eczacıbaşı Spor Kulübü şikayetçi oldu, N'nin spor kulübünün yöneticilerine ve bünyelerinde yer alan Baladın'a milyonlarca insanın bulunduğu sosyal medya platformundan tehditler savurduğu anlatıldı.


Hande Baladın'a "asitli tehdit" davasına yeni gelişme! - Resim : 2Dilekçede N'nin paylaşımlarıyla "Asit atacağım, diri diri yakacağım. Arabanı tararım" ifadelerinin saldırgan bir tutum sergilediği belirtildi.

Ayrıca N'nin şirket binasını basacağı yönündeki ifadeleri yüzünden spor kulübü ve şirket çalışanlarının hürriyetini etkilediği vurgulandı.

Baladın'ın da antrenmanlarda endişe ve korku duyduğu belirtilerek, N. hakkında 'Tehdit' ve 'İş ve çalışma hürriyeti ihlal' suçlarından cezalandırılmasını talep edildi.Hande Baladın'a "asitli tehdit" davasına yeni gelişme! - Resim : 3


Savcılık soruşturma başlattı.