İş adamı Aras Zarakol'dan Şayeste Hatun'a dava!

Zarakol İletişim Yönetim Kurulu Başkanı Necla Zarakol ile yönetmen Cihan Zarakol'un oğlu Aras Zarakol, eski eşi 'Muhteşem Yüzyıl Kösem'in Şayeste Hatun'u Patrycja Widlak'ın 4 yaşındaki çocuklarını Polonya'ya kaçırdığı iddiasıyla dava açtı.

Akşam Gazetesi'nden Neslihan Keskin'in haberine göre İstanbul'da 5 yıl önce işadamı Aras Zarakol ile evlenen Polonyalı oyuncu Patrycja Dorota Widlak, düğünden bir yıl sonra alkol sorununu kendisinden gizleyen eşinin agresifleştiğini ve kendisini eve hapsettiği gibi gerekçelerle boşanma davası açtı.

Aynı dönem yeni anne olan Widlak, 10 bin TL tedbir nafakası ile 250 bin lira tazminat istedi.

Suçlamaları inandırıcı bulmayan mahkeme, davayı reddetti. 4 yıl sonra bu kez Zarakol mahkemeye başvurdu.

TÜRKÇE'Yİ BİLE ÖĞRETMEMİŞ

Polonyalı eşinin 4 aylıkken ülkesine kaçırdığı oğluna 4 yıldır hasret olduğunu belirten işadamı, çocuğu görme hakkını elinden alan Widlak için zorlama hapis cezası istedi. 4 yaşına giren oğlunu online görebildiğini belirten Zarakol, çocuğunun sadece Polonyalıların resmi dili Lehçe konuştuğunu ve bu nedenle iletişim kuramadığını öne sürdü. Dava dilekçesinde, Aras Zarakol'un Adalet Bakanlığı aracılığıyla Polonya'da 'uluslararası çocuk kaçırma' davası açtığı ve haklı bulunduğu da belirtildi.

Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 'Şayeste Hatun'u Patrycja Widlak, Deniz Yıldızı ve Arka Sıradakiler gibi dizilerde de rol almıştı.