dava


Brad Pitt, Angelina Jolie'ye açtığı 'şato' davasını kaybetti Kısa bir süre önce eski eşi Brad Pitt ile Güney Fransa'daki Miraval Şatosu için davalık olan Angelina Jolie, bu hukuk mücadelesinden galip geldi. Jolie, 164 milyon dolarlık malikanedeki yüzde 50'lik hissesini sattı.
Emina Jahovic ve Mustafa Sandal'ın nafaka çekişmesi sürüyor! Mustafa Sandal'ın açtığı ‘nafaka iptali' davasına dilekçeyle cevap veren Emina Jahovic, şarkıcının evlilik süresince satın aldığı tüm gayrimenkulleri annesi Tülin İleri adına kayıt ve tescil ettirdiğini öne sürdü.
İki Gökçe Kırgız 'Adımı çaldın' davasında karşı karşıya geldi! 'Kalbime Gömerim' adlı şarkısıyla 2006'da fenomen olan Gökçe Kırgız, Merve Doğan'ın isim ve soyadını mahkeme yoluyla Gökçe Kırgız yaptığı için 'adımı çaldı' diyerek açtığı davada iki Gökçe ilk defa karşı karşıya geldi.
Düğün magandasına müebbet! Kırşehir'de düğünde alkollü halde ruhsatsız silahıyla havaya ateş eden maganda, aynı masada oturduğu A.K.'yi öldürdü. Yapılan yargılama sonrasında düğün magandasına "bilinçli taksirle öldürme" suçundan verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasını Yargıtay bozdu.
Kadına şiddet bu kez hakimden geldi! Kadına yönelik aile içi şiddet kültürel, dini, toplumsal, coğrafi ve ekonomik sınır tanımayan bir hak ihlali olarak varlığını tüm dünyada sürdürmeye devam ediyor.
Azra Kohen, Başak Sayan'a icra takibi başlattı İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan davaya göre; Başak Sayan'ın "Bağlanma Korkusu"kitabı 2011'de yayımlandı.
Uber Türkiye’nin yöneticisine 2 yıl hapis istemi Araç çağırma uygulaması UBER hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Uber Türkiye'nin ABD'li yetkilisi hakkında haksız rekabet nedeniyle 2 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlandı.