Işıl Reçber şüpheli ölümü mahkemeye taşıdı

Işıl Reçber geçen ay traş ettirmek için teslim ettikleri veterinerden cansız bedenini teslim aldıkları Dolly için hukuk savaşı başlattı.

Işıl Reçber şüpheli ölümü mahkemeye taşıdı

Birsen Altuntaş'ın haberine göre Işıl Reçber geçen ay büyük bir şok yaşamış ve gözü gibi baktığı pomeranian ırkı köpeği Dolly‘nin ölümüyle sarsılmıştı. Reçber, yaşadığı büyük üzüntüyü sosyal medya sayfasından paylaşmıştı. Dolly’yi her zaman götürdükleri veterinerdeki çalışanların ayrıldığını öğrenince Beykoz Kavacık’ta el makası yapan başka bir merkeze götürdüklerini belirtmiş ve şunları yazmıştı:

“Bu bebeği banyoda yıkarken şoka nasıl soktunuz? Solunumunu nasıl durdurdunuz, kalp krizi geçirttiniz? Hiçbir sağlık sorunu yokken daha çok gençken… Bunun üstüne yaptığınız yanlışı düzeltmek için bize haber vermeden Dolly’nin doktoru siz değilken, panikle yanlış müdahale ettiniz, izin almadan entübe ettiniz adrenalin, kortizon yaptınız. Saatlerce bizi oyaladınız.

Bana ‘Burnu kanadı kılcal damar’ dediniz. Bir terslik olduğunu anlayınca sordukça herkese bin tane yalan söylediniz. Oraya gelmemizi engellemeye çalıştınız. Gelince de ‘Şimdi kaybettik’ dediniz. Benden önce gelen yakınlarıma çok normalmiş gibi daha önce de bu şekilde yıkanırken ölen köpek olduğunu söyleyip canlı giren minik canımızı cansız verdiniz. Ne bir pişmanlık, ne bir üzüntü, ne de bir özrünüz oldu. ‘Siz nasıl hekimsiniz?’ demeden önce nasıl insansınız? Bir hayatı bitirdiniz. Kadına, hayvana değer vermeyi öğrendiği gün benim ülkem insanı gözüm açık gitmeyecek! Huzurla uyu prenses…”

Işıl Reçber hiçbir sağlık sorunu olmadığını belirttiği köpeğinin ölümünü yargıya taşıdı. Reçber ailesinin avukatı Nail Gönenli, Veteriner Hekim Mehmet Koç hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı‘na suç duyurusunda bulundu.

 

Işıl Reçber şüpheli ölümü mahkemeye taşıdı

 

Şikayet kapsamında veteriner kliniğindeki kamera kayıtları istendi. Veterinerin Mehmet Koç’un da ölümle ilgili vereceği ifadenin ardından savcılık dava açılıp açılmayacağına karar verecek.