İsmail Küçükkaya'nın eski eşi Eda Demirci'den şok suçlama!

Yaşadığı evliliğin ardından şiddet gördüğünü itiraf eden ve eski eşi Fox TV'nin sunucusu İsmail Küçükkaya'dan şikayetçi olan öğretmen Eda Demirci tekrar mahkemeye başvurdu. Demirci, davanın gizliliğinin ihlal edildiğini açıkladı.

Sabah Gazetesi'nden Seda Nur Günaydın'ın haberine göre İsmail Küçükkaya'nın boşanma davası aşamasındaki vekilliğini yapan Avukat Nezihe Hıdıroğlu, 'Basın açıklaması' adı altında dava dosyasına sunulan gizli protokolü paylaşarak boşanma davasındaki gizliliği ihlal ettiği iddia edildi.

ZİYNET DEĞİL TAZMİNAT GİBİ GÖSTERİLDİ

Öğretmen olan Eda Demirci, sadece ziynet eşyalarının bedelini alarak boşandığını, tazminat ve nafakadan vazgeçtiğini fakat boşanma sonrasında eski eşi İsmail Küçükkaya ve vekili Nezihe Hıdıroğlu tarafından sosyal medyada yapılan açılmada bahsi geçen ziynet eşyaların bedeli olarak kendisine ödenen 550 bin liranın sanki tazminat olarak verildiğini ve bu şekilde haberlerde yer aldığını ifade etti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuran Eda Demirci, hayat mücadelesi verirken özel hayatının bu şekilde ifşa edilmesinin kendisini derinden üzdüğünü dile getirerek vekili Ahmet Çetinkaya aracılığıyla eski eşi İsmail Küçükkaya ve vekili Nezihe Hıdıroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

VEKİLDEN AÇIKLAMA

Eda Demirci'nin Avukatı Ahmet Çetinkaya, ''Müvekkilimiz Eda Demirci, eski eşi İsmail Küçükkaya ile boşanma davası devam ederken kanser hastalığına yakalanmış ve dava süreciyle daha fazla yıpranmamak için anlaşarak boşanmak zorunda kalmıştır. Müvekkilimin, ziynet eşyalarına karşılık aldığı bedeli, sanki İsmail Küçükkaya tarafından kendisine sus payı ve tazminat verilmiş gibi yansıtan ve bu amaçla sosyal medya hesaplarından paylaşmıştır. İsmail Küçükkaya'nın bu fiilini müvekkilimi kamuoyunda küçük düşürme ve zor durumda bırakma girişimi olarak değerlendiriyoruz. İsmail Küçükkaya ve o dönem ki vekili hakkında hem suç duyurusunda bulunduk hem de İstanbul Barosu'na gerekli şikayetleri yaptık.'' açıklamasında bulundu.