İzinsiz eser davasında uzlaşma sağlanamadı

Besteci Tunay Bozyiğit’in "Hayat" adlı eserini izinsiz kullandığı için yargılanan Selda Bağcan’a, mahkeme “Uzlaşın” teklifinde bulundu. Bozyiğit’in 25 bin lira talebini çok bulan Bağcan, 18 bin liraya el sıkıştı. Ancak Bağcan, tekrar indirim isteyip 10 bin lira teklif edince uzlaşma sağlanamadı.

İzinsiz eser davasında uzlaşma sağlanamadı

Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre Selda Bağcan, Tunay Bozyiğit'e ait "Hayat" isimli eseri izinsiz olarak çıkardığı albümünde "Düşen Hep Yerde mi Kalır" ismiyle okudu.

Eser sahibi Bozyiğit, şarkıya klip de çeken Bağcan'dan şikayetçi oldu. Bu gelişme üzerine Bağcan hakkında manevi, mali veya bağlantılı hakları ihlal suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Mahkeme suçun uzlaşmaya tabi olduğunu ifade ederek dosyayı uzlaştırma bürosuna gönderdi. Bozyiğit 25 bin lira karşılığında uzlaşabileceğini ifade etti. Fiyatı fazla bulan Bağcan, 18 bin lira verebileceğini iletti. Teklif kabul edildi ama Bağcan, bu fiyatı da yüksek bulup 10 bin lira verebileceğini söyledi. Bozyiğit kabul etmedi. Sanatçı yeniden yargılanacak.