Kar tatiline gidenler büyük hüsran yaşadı!

Alınan tedbirler kapsamında yılbaşı dahil olmak üzere 31 Aralık 2020 ile 3 Ocak 2021 tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı, günler öncesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

Kesinlikle ev ziyaretleri ve ev partilerine müsamaha gösterilmeyeceği de bu açıklamanın içinde yer almıştı. Bu durumu fırsat bilen Uludağ, Kartalkaya'da ve Palandöken'deki oteller, yılbaşı için 4 günlük paket programlarını açıkladılar.

Tabii imkanı olanlar yasaklar başlamadan buralara gidip, yılbaşını keyfini kayak yaparak yaşayacaklardı.

Çünkü kayak ve snowboard yapılan pistler, otel arazisi içinde kabul edildiği için bu yasaklar o bölgeleri kapsamıyor. Kartalkaya'da 4 gecelik program 45 bin TL'ye kadar alıcı bulurken bu durum Uludağ'da 10 bin TL'ye kadar inmiş durumdaydı.

Ve araştırmalarıma göre neredeyse hiçbir otelde boş oda kalmamıştı. Fakat 1 Ocak günü valilik kararları ile tüm illerdeki pistler kapatılmış. Sadece otellere ait pistler, belirli sayıdaki müşteriye hizmet verebilmiş.

Yani yeni yıla kayak yaparak girmek isteyenler şok yaşamış.

Bu durumu valilikler daha önce açıklasaydı olmaz mıydı? Çünkü oteller ile müşteriler arasında sorunlar yaşanmış. Kar tatili ile yılbaşını bir arada geçirmek isteyenler otel lobilerine 4 gün boyunca sıkışıp kalmış...

Ufuk ÖZCAN / Takvim GAZETESİ