Kayhan Pinç'ten alkışlanacak yardım hareketi

"Ezel, Uçurum, Uyanış Büyük Selçuklu, Arıza" gibi dizilerde rol alan şu anda "Çukur" dizisinin kadrosunda yer alan oyuncu Kayhan Pinç, çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Başarılı oyuncu saçlarını kemoterapi gören kanser hastası çocuklar için bağışladı. Farkındalık yaratmak istediğini dile getiren Kayhan Pinç, ”Bu kampanyayı internette tesadüfen gördüm. Dizi projesi için saçımı kestirmem gerekiyordu ve o an dedim ki; saçım çöpe gideceğine hayırlı bir işe vesile olsun. Tedavi olan kardeşlerimize desteğe her zaman varım" diye konuştu.


 
BARBAROS'UN KADROSUNDA

Rol aldığı iddialı yapımlarla başarısını ortaya koyan Kayhan Pinç, bir yandan final yapmaya hazırlanan Çukur'un çekimlerine devam ederken, bir yandan da yeni sezon için, TRT'nin iddialı dizisi Barbaros'un kadrosuna katıldı. Ünlü oyuncu, Barbaros'ta sürpriz bir karakterle izleyici karşısına çıkacağını söyledi.

KAYHAN PİNÇ KİMDİR?

Kayhan Pinç 20 Ağustos 1987 yılında İstanbul Fatih'te doğdu. Lise zamanında dizi sektörüne atılmıştır ve çeşitli dizilerde rol almıştır. Ezel, Uçurum, Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde 'Baybüre' karakterini ardından Arıza dizisinde  'Cellat' karakterini  oynamıştır. Ay yapım imzalı başrollerini Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel'in rol aldığı Karadayı dizisinde rol almıştır.

Çukur dizisinde 3 sezondur oyunculuk hayatına devam etmektedir. Aynı zamanda kurucusu olduğu "İstanbullu Roman Çocukları" adlı internet dizisinde başrol oynamaktadır.