yardım


Zeynep Beşerler: "Sen ruhu kirlenmiş bir varlıksın" Bir dönemin ünlü oyuncularından Zeynep Beşerler orman yangınlarına kayıtsız kalmamıştı. Yangından etkilenen bölgeye hayvanlar için bir kamyon dolusu saman yollamıştı. Bir takipçisi Beşer'i reklam yapmakla suçladı.
Vatandaşlardan Süreyya Yalçın'a büyük tepki Bodrum’da çıkan orman yangını esnasında verdiği tatil pozuyla tepki çeken Süreyya Yalçın, hatasını telafi etmek için yardım göndermişti.
Yasemin Özilhan'dan afet bölgelerine takdir toplayan yardım İş insanı İzzet Özilhan'ın eşi eski manken ve oyuncu Yasemin Özilhan, yangınların yaşandığı afet bölgelerine soğuk tırlar gönderiyor.
Haluk Levent duyurdu: 'AHBAP' olarak helikopter kiralıyoruz Türkiye'nin birçok bölgesinde günlerdir devam eden orman yangınlarına yardım götürebilmek için seferber olan isimlerden biri olan şarkıcı ve AHBAP'ın kurucusu Haluk Levent, yangınlarına havadan müdahale için helikopter kiralayacaklarını sosyal medya hesabından açıkladı.
İsrail’in yardım teklifini Türkiye kabul etmedi iddiası İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın Türkiye'deki orman yangınlarını söndürme faaliyetlerine katılma amacıyla Türk yetkililerle görüştükleri ancak kendilerine Türkiye'nin yardıma ihtiyacının olmadığının aktarıldığı iddia edildi.
Burcu Özberk'ten afetzedeler için takdir toplayan davranış Oyuncu Burcu Özberk, rol aldığı "Aşk, Mantık, İntikam" dizisinden kazandığı bir bölümün parasının tamamını AHBAB Derneği üzerinden afetzedeler için bağışladı. Özberk ayrıca, bir ailenin de ev eşya masraflarını üstlendi.
Fatih Altaylı’dan dikkat çeken 'yardım' çıkışı! Habertürk yazarı Fatih Altaylı, günlerdir süren yangınlarla birlikte çıkan ‘yardım’ tartışmalarına ilişkin olarak dikkat çeken bir noktaya parmak bastı ve “Başka ülkelere yardım etmek, zor gününde yanında olmak ayıp ve kötü bir şey ise biz niye yapıyoruz?” diye sordu.