Kayseri Dedeman Otel Dedemanların elinde patladı!

İflas davası açılan Dedeman Holding bünyesinde 9 ay önce görkemli şekilde açılışı yapılan Dedeman Kayseri Otel icradan satışa çıktı.

Kayseri Dedeman Otel Dedemanların elinde patladı!

Turizm sektörünün haber kaynağı turizm Haber Merkezi'nin haberine göre Murat Dedeman'ın ölümünden sonra hak sahipleri tarafından mirastan paylarının ödenmediği gerekçesi ile iflas davası açılan Dedeman Holding çatısı altında faaliyet gösteren Dedeman Hotels bünyesinde 9 ay önce görkemli bir şekilde açılışı yapılan dedeman kayseri Otel Kayseri Gayrimenkul Satış İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından satışa çıkarıldı.

3 bin 867 metrekarelik arsa üzerinde 13 katlı Dedeman Kayseri Otel isimli tesisin yanı sıra düğün salonu olarak işletilen 7 katlı bina da yer alıyor. 5’i süit olmak üzere 121 odası bulunan otel Kaan İnşaat ortaklığıyla 2023 yılının Ocak ayında Dedeman Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman ile dönemin Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, 65. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç katılımıyla hizmete açılmıştı.

Kayseri Melikgazi ilçesi, Esentepe Mahallesi, 8254 ada 3 parselde bulunan Dedeman Kayseri Otel ve arsasını için 190 milyon 253 bin TL muhammen bedel belirlenirken ilk satış ihalesi 25 Ekim 2023 tarihinde saat 10.00’da ikinci ihalesi ise 23 Kasım 2023 tarihinde aynı saatte gerçekleştirilecek.

Kaynak: https://www.turizmfm.com.tr/kayseri-dedeman-otel-dedemanlarin-elinde-patladi-icradan-satisa-cikti/324/