Kayseriliyan Yalısı 90 bin TL'ye satılık!

Sarıyer'de bulunan yer alan tarihi yalı, bin 100 metrekarelik bir alanda bulunuyor. 4 kattan oluşuyor. Bir çok ünlü diziye set olan 11 odalı yalı, eşsiz bir Boğaz manzarasına sahip.

Takvim Gazetesi'nin haberine göre İstanbul Boğazı'ndaki yalılar tarihi, hikayeleri ve paha biçilmez değerleriyle dikkat çekiyor. Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki yalıların her biri Türkiye'nin en zengin ailelerine ait. Bazı aileler yıllar içinde yalıları dudak uçuklatan fiyata satışa sundu.

Şimdiki rekor ise Kayseriliyan Yalısı'na aitti. Sarıyer'deki yalı 90 milyon TL'den satışa verildi.

Nedeni ise ilginç... İddiaya göre yalının bahçıvanı bahçedeki kuyuya düşüp can verdi. Bu elim kaza sonrası sahipleri, yalıda kalmak istemedi. Bunun üzerine 90 milyon fiyat biçip satışa sundu.

Şimdiden çok sayıda müşterinin aile ile temasa geçtiği belirtildi. Müşteriler arasında yabancıların olduğu da kaydedildi.

Sarıyer Meserburnu Caddesi üzerinde yer alan tarihi yalı, bin 100 metrekarelik bir alanda bulunuyor. 4 kattan oluşuyor. 11 odalı yalı, eşsiz bir Boğaz manzarasına sahip.

Tarihi yalı, çok sayıda diziye de ev sahipliği yaptı. Bunlar arasında "Kara Ekmek", "Dudaktan Kalbe" ve "Fazilet Hanım'ın Kızları" da var.