tarihi eser


Tarihi Ulu Cami depreme dayanamadı
Tarihi Ulu Cami depreme dayanamadı Kahramanmaraş'ta meydana gelen iki depremin vurduğu Adıyaman'daki tarihi Ulu Cami, sarsıntıya dayanamayarak yıkıldı.
Yeni bulunan hayvan fosili bilim tarihini altüst etti!
Yeni bulunan hayvan fosili bilim tarihini altüst etti! Hindistan'da bulunan ve ilkel hayvan "Dickinsonia tenuis"a ait bir fosil olduğu söylenen şey, çürümüş bir arı kovanının bıraktığı iz çıktı.
Adı genelevlerle özdeşleşen Karaköy Zürafa Sokak değişiyor
Adı genelevlerle özdeşleşen Karaköy Zürafa Sokak değişiyor İstanbul Beyoğlu’nda pandemi nedeniyle kapatılan genelevlerin bulunduğu Zürafa Sokak’ta bulunan 31 bina yıkıldı.
Etiyopya'daki keşif şimdiye değin bilinen her şeyi değiştirebilir!
Etiyopya'daki keşif şimdiye değin bilinen her şeyi değiştirebilir! Etiyopya'daki Melka Kunture adlı arkeolojik alanda obsidyen nesne tarihini değiştiren bir keşif yapıldı.
En eski yazı biçimi bulundu mu?
En eski yazı biçimi bulundu mu? 20 bin yıl önce çizilmiş semboller bilinen en eski yazı biçimi olabilir...
Suriye sınırında 51 parça tarihi eser ele geçirildi
Suriye sınırında 51 parça tarihi eser ele geçirildi Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Türkiye'ye giriş yapmak üzere Cilvegözü Gümrük Kapısı'na gelen bir araçta, Mezopotamya uygarlığına ait olduğu değerlendirilen 51 parça tarihi eser ele geçirildi.
Kadıköy'de bir villaya tarihi eser operasyonu
Kadıköy'de bir villaya tarihi eser operasyonu İstanbul lüks villaya düzenlenen operasyonda 700 hayvan boynuzu ve çok sayıda anfora ve tarihi sikke ele geçirildi.