tarihi eser

Halk efsanesine defineci tahribatı
Halk efsanesine defineci tahribatı Sivas'ta halk arasında Battal Gazi'nin silah arkadaşı olarak bilinen, 7'nci yüzyılda İslamiyet'i yaymak için fetihlere katıldığı rivayet edilen Ahmet Turani Gazi'nin türbesi, kaçak definecilerin uğrak yeri oldu.
İstanbul'da bin 500 yıllık yeraltı dehlizi bulundu
İstanbul'da bin 500 yıllık yeraltı dehlizi bulundu İBB'nin Saraçhane'de bulunan binasının karşısında yer alan, 500 yıllık Polieuktos Kilisesi'nin kalıntılarında yürüttüğü kazıda toprak altından bin 500 yıllık yeraltı dehlizi bulundu
Sahte çıkan '700 yıllık Tevrat'a ilişkin yeni açıklama
Sahte çıkan '700 yıllık Tevrat'a ilişkin yeni açıklama Giresun'un Bulancak ilçesinde, yaklaşık 700 yıllık olduğu iddia edilerek ve 1,5 milyon dolara satılacağı sırada sahte olduğu ortaya çıkan Tevrat'ın akıbeti belli oldu.
Sirkeci'de bulunan 119 yıllık Vlora Han artık bir harabe!
Sirkeci'de bulunan 119 yıllık Vlora Han artık bir harabe! Sirkeci'de bulunan ve İstanbul'un en eski iş hanlarından biri olan 119 yıllık Vlora Han'ın bakımsızlığı ve dökülen dış cephesi dikkat çekti.
Tekirdağ'da tarihi eser operasyonu
Tekirdağ'da tarihi eser operasyonu Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde jandarmanın bir evde yaptığı aramada tarihi eser niteliği taşıyan eserler ile define aramada kullanılan malzemeler ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.
Hatay Arkeoloji Müzesi'nde eserlere çelik kafes ve kum torbalı koruma!
Hatay Arkeoloji Müzesi'nde eserlere çelik kafes ve kum torbalı koruma! Depremlerde hasar alan Hatay Arkeoloji Müzesi'ndeki tarihi eserler ve kültür varlıklarının korunması için çalışmalar devam ediyor.
Samsun'da depoya 'tarih eser' baskını
Samsun'da depoya 'tarih eser' baskını Samsun'da polisin depo baskınında birçok tarihi eser geçirildi, 1 şüpheli gözaltına alındı.