AKP

AKP’nin yeni grup başkanı belli oldu
AKP’nin yeni grup başkanı belli oldu AKP Grup Başkanlığı görevinden Naci Bostancı'nın ayrılmasının ardından yapılan kapalı grup toplantısında, bu göreve eski TBMM Başkanı İsmet Yılmaz seçildi.
Elektrik faturasında TRT payı ve altyapı giderleri 2022'de kaldırılacak
Elektrik faturasında TRT payı ve altyapı giderleri 2022'de kaldırılacak Elektrik faturalarında TRT ve altyapı giderlerine ilişkin katkı payının kaldırılmasına yönelik mevzuat hazırlıkları başladı. AK Parti’nin üzerinde çalıştığı torba teklif taslağına göre bu paylar 2022 yılı başı itibarıyla kaldırılacak.
Sosyal ağlara çağrı: 'Kâğıt üstünde kalmayın'
Sosyal ağlara çağrı: 'Kâğıt üstünde kalmayın' TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Milliyet’e yaptığı açıklamada Facebook’un ardından, TikTok, Google ve Youtube’u dinleyeceklerini açıkladı.
İzmir depreminde hayatını kaybedenler unutulmadı
İzmir depreminde hayatını kaybedenler unutulmadı İzmir’de bir yıl önce yaşanan ve 117 kişinin hayatını kaybettiği depremin izleri silinse de acılar dün gibi taptaze. İzmirliler dün 37 kişiye mezar olan Rıza Bey Apartmanı ve yeni yapılan Deprem Anıtı’na karanfiller bıraktı. Sirenler çaldı, gökyüzüne 117 beyaz balon bırakıldı.
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Şebnem Şirin mesajı
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Şebnem Şirin mesajı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kadına yönelik şiddetle mücadelenin, tek boyutlu değil, toplumun tüm kesimlerinin ortak mücadelesi olduğunu, kadına dönük şiddeti özendiren ve teşvik eden her sözün mahkum edilmesi gerektiğini bildirdi.
Eski AKP'li vekil Hüsnüye Erdoğan'dan ilginç çıkış!
Eski AKP'li vekil Hüsnüye Erdoğan'dan ilginç çıkış! Bir TV programına konuk olan 25. ve 26. dönem AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, ekonomiye dair değerlendirmelerde bulunurken, doğal gaz, elektrik ve akaryakıta muhalefetin büyüttüğü ve sürekli dile getirdiği kadar bir zam gelmediğini savundu.
Fatma Kaplan Hürriyet: "İhbar ediyorum bu ihalede rant var!"
Fatma Kaplan Hürriyet: "İhbar ediyorum bu ihalede rant var!" İzmit’te AKP döneminde belediyeye ait 176 işyerinin olduğu plaza 16 milyon TL’ye SGK’ya devredildi. SGK, 5 yıl sonra plazayı 17.3 milyon TL’ye işadamına sattı. CHP’li Belediye Başkanı böyle isyan etti.