Almanya


Vali yardımcısı ve iki il müdürü görevden alındı AKP'li belediyeler tarafından hizmet pasaportuyla Almanya'ya gönderilen bir çok kişinin geri dönmediğinin ortaya çıkmasının ardından Malatya vali yardımcısı, iki il müdürü ve bir personel görevden alındı.
AKP’li iki belediye daha yurt dışına dernek üyesi göndermiş Malatya’nın AKP’li Yeşilyurt Belediyesi tarafından Almanya’ya gönderilen 45 kişiden 43’ü geri dönmemesini konuşulurken, AKP’li Arıcak ve Baskil belediyelerinin de derneklerle yapmış olduğu proje kapsamında farklı tarihlerde onlarca dernek üyesini Almanya’ya gönderdiği ortaya çıktı.
Türkiye ‘Yüksek salgın ülkesi’ ilan edildi Almanya, Türkiye’yi ‘yüksek salgın ülkesi’ ilan etti. Alınan kararın, Almanya'ya seyahat kurallarının daha da sıkılaştırılması anlamına geldiği aktarıldı. Negatif test zorunluluğunun daha da sıkılaştırıldığı belirtilirken uçuş öncesi de hızlı test istenebileceğinin altı çizildi.
Hakan Çalhanoğlu ikinci kez baba oldu İtalya Serie A ekiplerinden AC Milan’da oynayan milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu 4 yıl önce Sinem Gündoğdu ile evlenmiş Mart 2019’da da baba olmuş, kızı Liya’yı kucağına almıştı.
Almanya’da aşı paniği: Büyük kentlerde durduruldu Almanya’da, İngiliz- İsveç ortak yapımı AstraZeneca aşısının uygulaması peş peşe yine durdurulmaya başladı.
Almanya'dan 'Kontrolü kaybediyoruz' itirafı! Aşılama sürecinin başlamasına rağmen bütün dünyada corona virüsü vaka ve ölüm sayıları hızla artıyor... Son dönemde salgından en çok etkilenen ülkelerin başında ise Almanya gelirken Başbakan Merkel'in sağ kolu, "En tehlikeli aşamadayız. Kontrolü kaybedebiliriz" dedi.
Kritik zirve öncesi Angela Merkel’den Türkiye açıklaması Almanya Başbakanı Merkel, AB Liderler Zirvesi öncesinde açıklamalarda bulundu. İki günlük zirveden önce konuşan Merkel, "Türkiye'nin insan hakları konusundaki ve hukukun üstünlüğünde standartlarını yükseltmesini bekliyoruz" dedi.