Almanya


Almanya’da Corona aşısı sonrası can kaybı! Dünyada yaklaşık 30 yıldır çeşitli hastalıklara karşı uygulanan ve pek de başarılı sonuçlar vermeyen mRNA aşısının corona virüsüne uygulanmasının ardından başlayan ölümler, Avrupa ülkelerinde tartışma yarattı.
Almanya ‘mega kapanma’ için hazırlanıyor! Almanya, mutasyona uğramış corona virüsü paniğinde... İngiltere ve Güney Afrika’daki virüs ülkede görülünce Başbakan Merkel, alarm düğmesine bastı. 'Mega kapanma' geliyor. Evden çalışma mecburi, dışarı çıkma yasağı geliyor, toplu taşıma da duracak.
Pandemiden kaçan Tayland Kralı Almanya'yı karıştırdı Pandeminin vurduğu ülkesini bırakıp haremiyle aylarca Almanya'da lüks otele kapanan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, Alman meclisinde tartışıldı.
Adaşı olan kuzenini 5 milyon lira dolandırdı! Almanya’da restoranlar zinciri bulunan işadamı Hüseyin Yurtseven, kendisiyle aynı ad ve soyadını taşıyan amcaoğluna iyilik yapmak için İzmir’de şirket kurdu. Ancak şirketin başına geçen İzmir’deki Hüseyin Yurtseven, 5 milyon liradan fazla parayı zimmetine geçirdi.
Almanya'da Biontech krizi! Türk Profesör Uğur Şahin'in kurduğu Alman Biontech firması tarafından geliştirilen aşıdan yeteri kadar sipariş edilmediği gerekçesiyle Berlin'de hükümet krizi çıktı.
İngiltere ve Almanya'da Corona virüs vakalarında alarm! Avrupa ülkelerinde artan koronavirüs vakaları endişe yaratırken, İngiltere ve Almanya'da sert tedbirler hayata geçirildi. İngiltere'de üçüncü kez ulusal karantina ilan edilirken, Almanya'da kısıtlamaların 31 Ocak'a kadar devam etmesi kararı alındı.
Volkswagen Türkiye’deki şirketini kapatıyor Alman otomotiv devi Volkswagen (VW) Türkiye'de yeni fabrika yatırımından vazgeçince kurduğu şirketi tasfiye kararı aldı.