Antakya


Acılı baba: "Kızımın 'Baba' deyişi kulaklarımdan gitmiyor"
Acılı baba: "Kızımın 'Baba' deyişi kulaklarımdan gitmiyor" Kahramanmaraş merkezli depremlerde yüzlerce kişiye mezar olan Rönesans Rezidans’ın enkazı altında kalan Meryem Özgür ile 16 aylık kızı Esila Özgür’e hala ulaşılamadı.
600 dükkanın yıkıldığı tarihi Uzun Çarşı'da hayata dönüş çabası
600 dükkanın yıkıldığı tarihi Uzun Çarşı'da hayata dönüş çabası Hatay'ın simgelerinden tarihi Uzun Çarşı, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük yıkıma uğradıktan sonra sessizliğe büründü. Çarşıda iş yerlerini açan 8 esnaf, yeniden güzel günlere dönmek için umutlu bekleyişlerini sürdürüyor.
Rönesans Rezidans'ta acı ayrıntı! O gün, o binada olmayacaktı!
Rönesans Rezidans'ta acı ayrıntı! O gün, o binada olmayacaktı! Hatay'daki depremde yıkılan Rönesans Rezidans'ta yüzlerce kişi hayatını kaybetti. 80 kişi ise aradan geçen 55 gündür kayıp.
Rönesans Rezidans'ta büyük aile dramı! Acı gerçek ortaya çıktı!
Rönesans Rezidans'ta büyük aile dramı! Acı gerçek ortaya çıktı! Hatay'ın Antakya ilçesindeki depreme Rönesans Rezidans'taki dairelerinde yakalanan 4 kişilik aileden Dalia Shayah ile çocukları Haya ve Ahmet Marvan'ın cenazeleri 52 gün sonra kimsesizler mezarlığında bulundu.
Antakya Medeniyetler Korosu'ndan dayanışma konseri
Antakya Medeniyetler Korosu'ndan dayanışma konseri Deprem felaketinde 7 üyesinin hayatını kaybettiği Antakya Medeniyetler Korosu, Adana'da dayanışma konseri verdi. Konserde hayatını kaybeden koro üyeleri, sahnenin önüne konulan 7 mum ile temsil edildi.
Rönesans Rezidans'taki kızı ve torununa ulaşılamadı
Rönesans Rezidans'taki kızı ve torununa ulaşılamadı Hatay'ın Antakya ilçesinde yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği, 250 daireden oluşan Rönesans Rezidans'ta yaşayan öğretmen Biray Beşerikli (35) ile kızı Nazende Dila Açıkgöz’den (6) deprem gününden beri haber alınamıyor.
Depremde ailesini kaybeden genç adamdan yürek yakan sözler
Depremde ailesini kaybeden genç adamdan yürek yakan sözler Depremde yıkılan Hatay Antakya'daki Elit Apartmanı'nda yaşayan 4 kişilik Gövce ailesinden, iş seyahati için 6 Şubat gecesi İstanbul'da olan baba Mümtaz Gövce dışında sağ kurtulan olmadı.