asgari ücret


Asgari ücrette kritik toplantı
Asgari ücrette kritik toplantı Yeni yılda geçerli olacak asgari ücreti belirlemek için ilki 1 Aralık'ta yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı bugün TİSK ev sahipliğinde yapılacak.
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret zam rakamı netleşti
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret zam rakamı netleşti Tüm çalışanları yakından ilgilendiren asgari ücret zam toplantısının ikincisi dün gerçekleşti. 2022 asgari ücret zammı için beklentiler yüzde 30'un üstü ve yüzde 45'in altında yoğunlaşırken Türk-İş Başkanı Atalay, "Oluşan rakamların altına 'Evet' demeyiz" dedi.
Asgari ücret zammı için 4 kriter
Asgari ücret zammı için 4 kriter Asgari ücret zammı için kritik görüşme bugün gerçekleşecek. İkinci tur görüşmelerine Türk-İş ev sahipliği yapacak. 2022 asgari ücret zammının önümüzdeki hafta açıklanması beklenirken, yeni zam ile birlikte birçok kesimin gelir ve ödemeleri de değişecek.
Asgari ücretli kiraya mahkum
Asgari ücretli kiraya mahkum İstanbul’daki bir evin ortalama konut kredisinin aylık taksit tutarı 5 bin 884 lira ile 6 bin 377 lira arasında. Asgari ücretlinin bu şartlarda ev alması neredeyse imkansız.
Asgari ücretin ilk toplantıda belirlenmesi planlanıyor
Asgari ücretin ilk toplantıda belirlenmesi planlanıyor Yaklaşık 8 milyon çalışanın gözü kulağı, 2022'de geçerli olacak asgari ücret tutarına çevrildi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 1 Aralık'ta toplanıyor.
İşverenlerden asgari ücret açıklaması
İşverenlerden asgari ücret açıklaması Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu’ndan, 2022 yılı asgari ücret çalışmalarına dair bir açıklama yapıldı. TİSK , "İşçi, işveren ve kamu olarak ortak akılla hareket ederek tüm tarafların refahını koruyacak bir asgari ücret için çalışmalarımız devam ediyor." dedi.
Asgari ücretin yüzde 34’ü vergiye gidiyor
Asgari ücretin yüzde 34’ü vergiye gidiyor Asgari ücretli yılın 122 günü vergiye çalışıyor. CHP, asgari ücretin vergi dışı bırakılması için kanun teklifi hazırladı.