Ayasofya


Diyanet'ten skandal Mustafa Demirkan açıklaması!
Diyanet'ten skandal Mustafa Demirkan açıklaması! Ayasofya’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı bir törende Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkıran’a ilişkin Diyanet’ten skandal bir açıklama geldi. Diyanet, “Kurumla bağı olmadığı için yapılacak işlem yok” açıklamasında bulundu.
Bünyamin Okumuş: "Atatürk’ü anlamaktan aciz hainleri kınıyorum"
Bünyamin Okumuş: "Atatürk’ü anlamaktan aciz hainleri kınıyorum" Ayasofya’daki icazet töreninde Atatürk’e ağır hakaret eden imamla ilgili tartışmalar sürerken Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, “Birinci vazifemiz Atatürk’e rahmet okumaktır” dedi.
Fatih Altaylı'dan yazısına gelen tepkilere sert yanıt
Fatih Altaylı'dan yazısına gelen tepkilere sert yanıt Habertürk'ten Fatih Altaylı'nın bugünkü yazısı...
CHP Atatürk’e lanet okuyan Demirkan’dan şikayetçi oldu
CHP Atatürk’e lanet okuyan Demirkan’dan şikayetçi oldu CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ayasofya Camii’nde, Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bulunduğu bir etkinlikte, Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan eski Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan’dan şikayetçi oldu.
Ulu Önder Atatürk'e dil uzatan imam YÖK Başkanı’nın kayınpederi çıktı
Ulu Önder Atatürk'e dil uzatan imam YÖK Başkanı’nın kayınpederi çıktı Yekta Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenaze namazını, dünürü Mustafa Demirkan kıldırdı. Erdoğan ile Demirkan’ın yakın arkadaş olduğu belirtildi.
Ayasofya töreninde Ulu Önder Atatürk’e lanet okunmasına tepki yağıyor
Ayasofya töreninde Ulu Önder Atatürk’e lanet okunmasına tepki yağıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı Şentop'un torunlarının icazet aldığı Ayasofya'daki törende imam, "Onlardan daha zalim, daha kafir kim olabilir. Ya Rabbi, o zihniyetin bir daha bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma" diyerek Ayasofya'yı müzeye çevirenlere lanet okudu.
Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın görevinden ayrıldı
Ayasofya İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın görevinden ayrıldı Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki akademik görevine geri döndü.