Ayasofya


Yılmaz Özdil: "Ayasofya’nın kapısını yemek orucu bozar mı?"
Yılmaz Özdil: "Ayasofya’nın kapısını yemek orucu bozar mı?" Yılmaz Özdil'in Sözcü Gazetesi'nde yayınlanan bugünkü yazısı...
Ayasofya'nın tarihi kapısı tahrip edildi
Ayasofya'nın tarihi kapısı tahrip edildi Sanat Tarihi Derneği, Dünya Unesco Mirası içerisinde yer alan ve 2020 yılında camiye çevrilen Ayasofya'nın, tarihi kapısının tahrip edildiğini duyurdu. Dernek, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydetti.
Diyanet'ten skandal Mustafa Demirkan açıklaması!
Diyanet'ten skandal Mustafa Demirkan açıklaması! Ayasofya’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı bir törende Atatürk’e lanet okuyan Mustafa Demirkıran’a ilişkin Diyanet’ten skandal bir açıklama geldi. Diyanet, “Kurumla bağı olmadığı için yapılacak işlem yok” açıklamasında bulundu.
Bünyamin Okumuş: "Atatürk’ü anlamaktan aciz hainleri kınıyorum"
Bünyamin Okumuş: "Atatürk’ü anlamaktan aciz hainleri kınıyorum" Ayasofya’daki icazet töreninde Atatürk’e ağır hakaret eden imamla ilgili tartışmalar sürerken Din İşleri Yüksek Kurul Uzmanı Bünyamin Okumuş, “Birinci vazifemiz Atatürk’e rahmet okumaktır” dedi.
Fatih Altaylı'dan yazısına gelen tepkilere sert yanıt
Fatih Altaylı'dan yazısına gelen tepkilere sert yanıt Habertürk'ten Fatih Altaylı'nın bugünkü yazısı...
CHP Atatürk’e lanet okuyan Demirkan’dan şikayetçi oldu
CHP Atatürk’e lanet okuyan Demirkan’dan şikayetçi oldu CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ayasofya Camii’nde, Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın da bulunduğu bir etkinlikte, Mustafa Kemal Atatürk’e lanet okuyan eski Yıldırım Beyazıt Camii imamı Mustafa Demirkan’dan şikayetçi oldu.
Ulu Önder Atatürk'e dil uzatan imam YÖK Başkanı’nın kayınpederi çıktı
Ulu Önder Atatürk'e dil uzatan imam YÖK Başkanı’nın kayınpederi çıktı Yekta Saraç’ın babası Muhammed Emin Saraç’ın cenaze namazını, dünürü Mustafa Demirkan kıldırdı. Erdoğan ile Demirkan’ın yakın arkadaş olduğu belirtildi.