baraj


İki barajı da kuruyan Bodrum'da, halka su deposu dağıtımı
İki barajı da kuruyan Bodrum'da, halka su deposu dağıtımı Muğla'nın dünyaca ünlü turizm merkezi Bodrum'da iki barajın kuruması nedeniyle su kesintileri yaşanmaya başladı. Bu kapsamda, belediye ekipleri ihtiyaç sahibi hanelere su desteği verirken, su deposu da dağıttı.
Bodrum’da iki baraj kurudu! Turizm cennetinde büyük kriz
Bodrum’da iki baraj kurudu! Turizm cennetinde büyük kriz Dünyaca ünlü turizm ilçesi Bodrum’da 2 barajın kuruması nedeniyle bazı mahallere 10 gündür su verilemiyor. Mağdur olduklarını söyleyen vatandaşlar yetkililerden çözüm beklerken, Çırkan Mahalle Muhtarı Coşkun Ünlü kendisine ait tankerle, kuyulardan doldurduğu suyu vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor.
Bodrum'a su veren ikinci baraj da kurudu
Bodrum'a su veren ikinci baraj da kurudu Bodrum’u besleyen Mumcular Barajı’nda su seviyesinin dip seviyeye ulaşmasının ardından baraj kapatıldı. Kenti besleyen bir diğer baraj olan Geyik Barajı’nda da su seviyesi yüzde 13’lerden dip seviyeye düştü. Bu kapsamda, Geyik Barajı’nın da perşembe günü kapatılacağı belirtildi.
Hava bulutlandı ama beklenen yağış yok!
Hava bulutlandı ama beklenen yağış yok! Barajlardaki su seviyeleri alarm vermeye devam ederken Marmara'da yağışın bu hafta da istenilen düzeyde etkili olmayacağı öğrenildi.
Yağışlar İstanbul barajlarındaki doluluk oranlarını artırdı
Yağışlar İstanbul barajlarındaki doluluk oranlarını artırdı İstanbul'da etkili olan yağışlar barajların doluluk oranlarında artış sağladı. İSKİ verilerine göre 28 Eylül'de yüzde 22.41 olarak ölçülen doluluk oranı bugün 23.31 olarak ölçüldü.
Yağışlar barajları nasıl etkiledi?
Yağışlar barajları nasıl etkiledi? İstanbul''da 24 saatte etkili olan yağışta Arnavutköy'e 221,4 kilogram yağmurun düştüğü açıklandı. Yağışa rağmen barajlardaki doluluk oranı düne göre geriledi.
İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü
İstanbul'da barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü İstanbul'da yağışsız geçen günlerin ardından barajlardaki doluluk oranı yüzde 25'in altına düştü.