Bitcoin


Dijital kumar bağımlılığı ocak söndürüyor
Dijital kumar bağımlılığı ocak söndürüyor Son dönemde kripto para ve kaldıraçlı işlemlerin de sisteme girmesiyle sanal kumar bağımlılığının arttığını söyleyen Prof. Dr. Nesrin Dilbaz “Kriptoların emek vermeden hızlı ve çok kazanmanın yolu olarak lanse edilmesi, bağımlılığı körüklüyor” uyarısında bulundu.
Bitcoin’de dikkat çeken hareketlilik
Bitcoin’de dikkat çeken hareketlilik Bitcoin, haftalardır süren düşüş trendini kırarak 30 bin doların üzerine çıktı. Solana ve Cardano'daki sert yükseliş ise dikkat çekti. İşte kripto piyasasında son durum...
Kripto parada yasa yolda
Kripto parada yasa yolda Meclis gündemine kısa süre sonra gelmesi beklenen kripto yasasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Ekonomist Prof. Dr. Seyfettin Erdoğan, vergilendirmenin ‘beyan esası’na göre ve kayıt dışılığı önleyecek oranda olması gerektiğini söyledi.
Kripto yasası Meclis’e geliyor!
Kripto yasası Meclis’e geliyor! Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının gündemini Meclis’e gelmesi beklenen düzenleme meşgul ediyor. Piyasa yasak değil, vergi istiyor.
Kriptoyu yasaklayan ülkeler çoğalıyor
Kriptoyu yasaklayan ülkeler çoğalıyor Kongre Hukuk Kütüphanesi Küresel Hukuk Araştırmaları Müdürlüğü'nün hazırladığı bir rapora göre, 50 ülke daha kriptoya yasak getirdi. Yayın ilk olarak Bitcoin ve Ethereum haberlerini paylaşan Decrypt tarafından rapor edildi.
Bitcoin'de sert düşüş sürüyor
Bitcoin'de sert düşüş sürüyor Bitcoin'deki düşüş sürüyor. 47 bin dolar civarında işlem gören lider kripto para son ayların en düşük seviyelerinde.
Bitcoin çok sert geriledi!
Bitcoin çok sert geriledi! Bitcoin sakin geçen bir hafta sonunun ardından sabaha karşı sert düştü. Dünyanın en büyük kripto parası yüzde 4.5 değer kaybederken, Ethereum'daki düşüş yüzde 6'yı aştı.