borç


Kredi kartı borçları 1 yılda yüzde 180 arttı
Kredi kartı borçları 1 yılda yüzde 180 arttı Kredi kartı borçları ise 10 ayın sonunda 991.9 milyar liraya yükseldi. Kart borçluluğu oranı yoksul ve geri kalmış illerde, yüzde 180 olan ortalama oranı katladı.
Hazine üç ayda 210 milyar borç ödeyecek
Hazine üç ayda 210 milyar borç ödeyecek Hazine, yabancı kaynak girişi sağlamak ve borç geri ödemelerini finanse etmek için yüzde 42’leri aşan yüksek faizle borçlanıyor. Bakanlık üç ayda 210.4 milyar TL iç borç ödemesine karşılık, 224.4 milyar TL yeni borç almayı planlıyor.
Zeynep Dirvana'ya Ekim ayı kirasını ödemeyen Ali Karacan temerrüde düştü!
Zeynep Dirvana'ya Ekim ayı kirasını ödemeyen Ali Karacan temerrüde düştü! İş insanı Ali Karacan’ın, kira ödemelerini düzenli yapmadığı için mahkemelik olduğu Kanlıca’daki Dirvana Yalısı’nın sahibi Zeynep Dirvana’ya ekim ayı kirasını hala ödemediği için temerrüde düştüğü ortaya çıktı.
Kredi kartı borcu 1 trilyonu zorluyor
Kredi kartı borcu 1 trilyonu zorluyor Geçim derdine düşen vatandaşlar kredi kartlarına yükleniyor. Kredi kartı borçları 1 trilyon lira sınırına dayandı. Kredi kartı faizlerinin artırılması da harcamaların hız kesmesi için yeterli olmadı.
Zeynep Dirvana isyan etti, Ali Karacan erişim engeli kararı aldırdı
Zeynep Dirvana isyan etti, Ali Karacan erişim engeli kararı aldırdı Ali Karacan, yıllardır kira ödememek için her türlü hileye başvurduğunu iddia eden ev sahibi Zeynep Dirvana'nın isyanını dile getirdiği haberlere erişim engeli kararı aldırdı.
22 milyon vatandaş icralık oldu!
22 milyon vatandaş icralık oldu! İcra dairelerine 1 Ocak-22 Eylül tarihlerinde gelen yeni dosya sayısı, 2022’nin aynı dönemine göre yüzde 59.7 oranında artarak 10 milyon 36 bine çıktı.
Kredi kartıyla 2 haftada 368.8 milyar TL harcama!
Kredi kartıyla 2 haftada 368.8 milyar TL harcama! Banka ve kredi kartı ile yapılan harcamalar artmaya devam ediyor. 25 Ağustos-8 Eylül arasındaki 2 haftada toplam harcama, 2022'nin aynı dönemine göre yüzde 125.2 artarak 368.8 milyar liraya ulaştı.