ceza

Ataşehir'de drift yapan otomobil sürücüsüne 20 bin 342 lira ceza
Ataşehir'de drift yapan otomobil sürücüsüne 20 bin 342 lira ceza İstanbul Ataşehir'de drift yapan otomobil sürücüsüne 20 bin 342 lira para cezası uygulandı.
Çifte fatura düzenleyen sigara firmalarına 215 milyon TL idari ceza
Çifte fatura düzenleyen sigara firmalarına 215 milyon TL idari ceza Ticaret Bakanlığı, sigara firmalarına yönelik incelemelerde çifte fatura düzenleyen firmalara toplam 215 milyon TL idari para cezası uygulandığını duyurdu.
Sahte konut fotoğraflarıyla vatandaşı kandırdılar!
Sahte konut fotoğraflarıyla vatandaşı kandırdılar! Konut ve araçta fahiş fiyatlara savaş açan Ticaret Bakanlığı, bir yandan da sahte gayrimenkul ilanları ile vatandaşları dolandırmaya çalışan emlakçılara karşı harekete geçti.
Rekabet Kurumu'ndan Namet'e 73 milyon TL'lik ceza
Rekabet Kurumu'ndan Namet'e 73 milyon TL'lik ceza Rekabet Kurumu'nca Türkiye'de hızlı tüketim malları sektörünün öncü şirketlerinden Namet'e 73 milyon liralık ceza kesildi.
Makas atarak trafiği tehlikeye sokan sürücüye 4 bin TL ceza
Makas atarak trafiği tehlikeye sokan sürücüye 4 bin TL ceza Manisa'da, İzmir-İstanbul otoyolunda makas atarak ilerleyip, trafiği tehlikeye soktuğu anlar, bir otomobilin araç kamerası tarafından görüntülenip, sosyal medyada yayınlanan hafif ticari araç sürücüsüne 4 bin 62 TL ceza kesildi.
Manipülatif emlak ilanı paylaşan 545 kişiye 54,5 milyon TL ceza
Manipülatif emlak ilanı paylaşan 545 kişiye 54,5 milyon TL ceza Ticaret Bakanlığı, emlak sektöründe kayıt dışı, manipülatif ve manipülasyon amaçlı ilan paylaşan 545 kişiye 54 milyon 500 bin TL ceza kesildiğini duyurdu.
Yılbaşından sonra rekor zam geliyor!
Yılbaşından sonra rekor zam geliyor! Neredeyse her gün yeni bir zamla uyanırken bu kez yılbaşından hemen sonrasına işaret edildi. Emlak vergisi, MTV, trafik cezaları, ehliyet ve pasaport harçları ve araç muayene ücretleri gibi kalemlere yüzde 60'a yakın oranlarda zam bekleniyor.