ceza

Usulsüz çakar ve siren kullananlara ceza
Usulsüz çakar ve siren kullananlara ceza İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri usulsüz çakar ve siren kullananlarla emniyet şeridi ihlali yapan araçlara yönelik denetim yaptı. Yapılan denetimde, usulsüz siren kullanan hasta nakil ambulansının da aralarında bulunduğu 6 araca yaklaşık 40 bin lira ceza yazıldı.
Fahiş fiyat ve stokçuluğa 103 milyon TL ceza
Fahiş fiyat ve stokçuluğa 103 milyon TL ceza Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı tespit edilen işletmelere toplam 103 milyon 160 bin 995 TL idari para cezası uygulandığını açıkladı.
Dedeman Oteller Grubu’nu zarara uğratan eski ve müdür suçlu bulundu
Dedeman Oteller Grubu’nu zarara uğratan eski ve müdür suçlu bulundu Dedeman Oteller Grubu’nu zarara uğratan eski CEO Emrullah Akçakaya ve müdür Tunay Erdal hakkında mahkeme kararını verdi. İki eski yönetici, şirketin ticari sırlarını paylaşmaktan da suçlu bulundu.
Bir devrin medya imparatoru Erol Aksoy iflas etti!
Bir devrin medya imparatoru Erol Aksoy iflas etti! Bir döneme damgasını vuran iş insanı Erol Aksoy ve beraberindeki 6 kişiye karşı açılan ‘iflas’ davasında karar 20 yıl sonra çıktı.
Tüketiciyi aldatıcı reklamlara 24 milyon 608 bin TL ceza
Tüketiciyi aldatıcı reklamlara 24 milyon 608 bin TL ceza Ticaret Bakanlığı'nca, Reklam Kurulu toplantısında tüketiciyi aldatan, yanıltan, tecrübe ve bilgi eksikliklerini istismar eden reklamlar ile haksız ticari uygulamalarla ilgili 141 dosyada 24 milyon 608 bin 587 TL ceza uygulandığını duyurdu.
'Falaka' davası sanığına verilen ceza 1,5 yıla indi
'Falaka' davası sanığına verilen ceza 1,5 yıla indi Kayseri'de para karşılığı anlaştığı iddia edilen kadınları falakaya yatırıp, görüntü çeken kargocu Erkan T.'ye (35) 'müstehcenlik' suçundan verilen 2 yıl 1 ay hapis cezası, istinaf mahkemesince 'fazla ceza' verildiği gerekçesiyle bozuldu.
'Kızıl Goncalar' dizi setine sürpriz ziyaretçi! Özgü Namal gözlerine inanamadı
'Kızıl Goncalar' dizi setine sürpriz ziyaretçi! Özgü Namal gözlerine inanamadı Yayına girer girmez olay yaratan Gold Film’in "Kızıl Goncalar" dizisinin setinde bugün yönetmen Ömür Atay’ın yaş günü kutlandı.